kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Rekolekcje Wielkopostne 2022

Wielki Post rozpoczęliśmy parafialnymi rekolekcjami „Przejrzyj się!”, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Wybrane katechezy dostępne są na kanale Parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie na Youtube. 

W pierwszym dniu Rekolekcjonista, odwołując się do hasła rekolekcji „Przejrzyj się” zachęcił, aby wykorzystać czas łaski jakim jest Wielki Post do zobaczenia siebie, aby odkryć swój prawdziwy obraz. „Kiedy człowiek, chce się upewnić, czy dobrze wygląda, nie powinien patrzeć na lustro z czego jest zbudowane, jaką ma ramę, ale ma przejrzeć się w lustrze. Przejrzyj się w Bożym Słowie – jak w lustrze” – mówił. „Przejrzyj się, aby zdemaskować te maski, które przed Bogiem i innymi zakładasz. Zrób to również po to, by zobaczyć piękno, którym Pan Bóg Cię obdarzył” – zachęcał rekolekcjonista. Wyjaśniając obrzęd posypania głów popiołem, zwrócił uwagę, że czas Paschalny rozpoczynamy i kończymy dwoma znakami: posypania głów popiołem oraz obmyciem nóg w Wielki Czwartek. „To jest droga, którą mamy przejść” – mówił ks. Rachwalski. „Droga od zmiany myślenia do konkretnych czynów: do bezinteresownego gestu wobec drugiej osoby”.

W kolejnych dniach rekolekcji uczestnicy byli zaproszeni do refleksji nad postrzeganiem siebie oraz Boga. „Zobaczyć prawdę o sobie – grzeszniku, którego kocha Bóg. To jest konkretne zmaganie – upadający i ciągle powracający, to współcześni męczennicy Kościoła. Ludzie, którym Szatan nie odebrał nadziei.” Odwołując się do tematu rekolekcji, na ich zakończenie rekolekcjonista zauważył, że spoglądając w lustro możemy zobaczyć nie tylko stan aktualny, ale również o, co nas spotkało w przeszłości. Lustro pokazuje nam także historię naszego życia. Zachęcając do spojrzenia na wydarzenia ze swojego życia, również te rudne, zwracał uwagę, że „nie rozdrapujemy zabliźnionych ran, ale chcemy w historii naszego życia, zobaczyć historię zbawienia; historię jedyną i niepowtarzalną.”

Wszystkim uczestnikom parafialnych rekolekcji życzymy, aby przejrzenie się w Bożym Słowie pomogło zobaczyć w sobie oraz w każdym człowieku obraz i podobieństwo Tego, na wzór Którego zostaliśmy stworzeni.