kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

4. Światowy Dzień Ubogich

15 listopada 2020 r. 
IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:

„Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).

“Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Starożytna mądrość postawiła przed nami te słowa jako uświęcony kodeks do wprowadzania w życie. Brzmią one dziś z całą swoją znaczeniową mocą, pomagając nam skoncentrować wzrok na tym, co istotne i przekroczyć barierę obojętności. Ubóstwo ma różne twarze, które domagają się uwagi pod jednym, szczególnym względem: w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach (por. Mt 25, 40) – zaapelował Ojciec Święty w orędziu na IV Światowy Dzień Ubogich.

Pełny tekst Orędzia Papieża Franciszka na 4. Światowy dzień ubogich znajdziesz TUTAJ. 

W dzisiejszą niedzielę Kościół przeżywa Światowy Dzień Ubogich. Niech ten dzień skłania nas do dostrzeżenia ubogich, pomocy oraz modlitwy. Zachęcamy do włączenia się w akcje charytatywną „Torba miłosierdzia” . Na czym polega ta pomoc potrzebującym? Wypełnij papierową torbę artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej, które sam rozprowadzisz wśród potrzebujących w twojej okolicy lub przynieś do Kościoła – parafialny zespół Caritas dostarczy je do osób potrzebujących. Torby miłosierdzia trafiają również do placówek Caritas, w których codziennie przygotowywane są posiłki dla ubogich. Puste papierowe torby możesz odebrać w kościele: znajdują się na stoliku z gazetami. Więcej o tej akcji znajdziecie KLIKNIJ TUTAJ.