kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Aplikacja „Na Pomoc Podkarpacie”

Aplikacja „Na Pomoc Podkarpacie”

Bądź bezpieczny na wakacjach! Zwiększ swoją szansę na przeżycie! Parafia św. Michała Archanioła wraz z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zachęcają do zainstalowania w swoich telefonach aplikacji „Na Pomoc Podkarpacie”.

{youtube}eM5zL-7pZOk{/youtube}

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie we współpracy z firmą PGnet Piotr Gryniewicz stworzyła aplikację, dzięki której w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia możemy powiadomić pogotowie ratunkowe w obszarze województwa podkarpackiego, a także ma za zadanie przesłanie pozycji, w której znajduje się osoba potrzebująca pomocy.

Aplikacja o nazwie Na Pomoc Podkarpacie pozwala dyspozytorowi medycznemu precyzyjnie namierzyć osobę wzywającą pomocy.  Dzięki niej ratownicy medyczni będą mogli znacznie szybciej dotrzeć do osoby poszkodowanej. Osoba doznająca wypadku np. drogowego bardzo często nie potrafi dokładnie zlokalizować miejsca zdarzenia, podobnie jak osoby wybierające się choćby w góry czy wyjazd poza miasto. W sytuacji wypadku, urazu, nagłego zachorowania osoba zdenerwowana, potrzebująca pomocy bardzo często nie potrafi określić miejsca, w którym się znajduje lub nawet podaje błędną lokalizację.

Dzięki aplikacji Na Pomoc dyspozytor może zlokalizować osobę potrzebującą pomocy z dokładności do 1m w ciągu zaledwie kilku sekund. Także wszystkie dane wprowadzone do aplikacji, jak np. imię i nazwisko, nr telefonu, czy osoba jest niesprawna ruchowo lub niesłysząca automatycznie wypełniają się na kracie wyjazdowej.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Plau. Działa ona na telefonach z systemem android, a jedyne wymagania to włączony moduł GPS i transmisja danych. Po zainstalowaniu należy jednorazowo wprowadzić swoje dane do aplikacji.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze, po jego uruchomieniu, gdy włączony jest GPS i transmisja danych, charakterystyczna pinezka znana z map Google powinna zaświecić się na zielono, po jej naciśnięciu program automatycznie łączy się z nr 999, a dyspozytor po kilku sekundach zna dane i dokładną lokalizację osoby wzywającej pomocy.

Zachęcamy wszystkich do zainstalowania aplikacji, jednocześnie mając nadzieje, że nigdy nie będzie potrzeba jej użycia. Aplikacji używamy wyłącznie w stanie zagrożenia życia i zdrowia , a każde jej bezpodstawne użycie będzie karane (http://www.wspr.pl/).

Parafia składa podziękowanie za współpracę Dyrektorowi WSPR w Rzeszowie Panu Andrzejowi Kwiatkowskiemu.

POBIERZ