kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

bene merenti 2017

Bene Merenti = Dobrze zasługującemu

     bene merentiDnia 19.01.2004 r. Biskup Rzeszowski powierzył Kapitule Katedralnej, a pośród niej ks. Prałatowi Stanisławowi Poterze, proboszczowi naszej parafii przygotowanie i kierowanie diecezjalnym odznaczeniem “Bene Merenti”. Celem odznaczenia jest promowanie wiernych w szczególny sposób zasłużonych w życiu apostolskim Kościoła Rzeszowskiego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej i społecznej na fundamencie parafii oraz nauki.

     Medal Bene Merenti to odznaczenie przyznawane w diecezji rzeszowskiej zarówno osobom duchownym, jak i świeckim, które w szczególny sposób zasłużyły się w apostolskim życiu Kościoła lokalnego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej, społecznej i parafialnej. Dziś podczas Mszy św. w naszym kościele to zaszczytne odznaczenie z rąk księdza Proboszcza Stanisława Potery odebrali nasi parafianie: Pani Krystyna Krawczyk, Pan Antoni Tłuczek, Pan Stefan Miąsik, Pan Józef Cwynar, Pan Adam Guz. To znani ze swej aktywności w naszej parafii i na naszym osiedlu ludzie, którzy wnieśli nieoceniony wkład w budowę parafii oraz świątyni. Do dziś bardzo gorliwie angażują się, nie tylko przez dbałość o zewnętrzne piękno kościoła, ale troszczą się przede wszystkim o rozwój duchowy widząc w nim największą wartość. Fakt, że Ksiądz Biskup Jan Wątroba przyznał te odznaczenia w roku kiedy świętujemy 35 – lecie powstania parafii, jest bardzo wymownym znakiem, wszak także dzięki tym ludziom to świętowanie jest możliwe. Dziękujemy im za ich gorliwość, troskę oraz świadectwo ich życia. Jednocześnie życzymy im wielu Bożych darów, opieki Maryi Panny, zdrowia oraz pogody ducha na dalsze lata życia. Bóg zapłać!

Ks. Dominik