kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

DUŻY EKRAN Z WARTOŚCIAMI

15.12.2017

DUŻY EKRAN Z WARTOŚCIAMI

      Już dwa filmy udało się oglądnąć w ramach projektu „Od Juniora do Seniora – Osiedlowe Kulturalia” z Budżetu Obywatelskiego. Organizatorem była Rada Osiedla Mieszka I. W projekcjach uczestniczyły m. in. dzieci i młodzież  z LSO i KSM naszej parafii oraz dorośli. Planowane są kolejne wyjścia. Wziąć w nich może każdy, bez ograniczeń wiekowych (poza kategorią wiekową danego filmu). Informacje na stronie Rady Osiedla Mieszka I.

najlepszy      We wtorek (12.12.) film pt. „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. „Wreszcie kino, które daje nadzieję. Po raz kolejny twórca znakomitych „Bogów” udowodnił, że rzemiosło filmowe opanował do perfekcji, a co najważniejsze, że liczy się z widzem. Bohaterem „Najlepszego” jest człowiek, który upadł na samo dno. Narkoman, który zgotował piekło nie tylko sobie, ale najbliższym. Palkowski swojego bohatera nie oszczędza. Bez ogródek pokazuje, do czego może doprowadzić narkotykowy nałóg. Nie są to sceny łatwe w odbiorze, ale w tym filmie, w odróżnieniu od innych pokazanych na festiwalu w Gdyni, jak najbardziej uzasadnione. Reżyser miał trudne zadanie, bo z wielu powodów niełatwo zrobić film o bohaterze żyjącym. Jest nim Jerzy Górski, postać w Polsce mało znana. Znają go natomiast ci wszyscy, którzy interesują się triathlonem, dyscypliną w której odniósł wspaniałe sukcesy. „Najlepszy” nie jest jednak filmem sportowym, ale filmem o tym, że można podnieść się z upadku wbrew najgorszym okolicznościom. Film o człowieku, którego wszyscy spisali na straty, i który dokonał czegoś niemożliwego” (Edward Kabiesz,  22.09.2017, 07:31, gosc.pl).

star warsW czwartek (14.12.) 65 osób mogło obejrzeć  coś dla miłośników Sci-Fi (space opera) i przygód w przestrzeni kosmicznej. „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” to już ósma część cyklu Star Wars. Jak zawsze niezwykłe pozaziemskie podróże, bitwy i nieustanna walka dobra ze złem pozwala nie tylko na świetną rozrywkę, ale także przekazuje konkretne wartości uczciwości, wierności, odwagi i miłości. Bohaterowie mogą stać się inspirującym przykładem, a walkę, którą muszą stoczyć, łatwo przełożyć na wewnętrzną walkę człowieka. Pokusy, którym musza się oprzeć, nieraz chwile słabości czy załamania sprawiają, że nie są oni tak idealni. Łatwiej zatem przychodzi ich zrozumienie, a postępowanie za ich przykładem jest bardziej realne. Spontanicznie budzi się chęć sięgnięcia po wartości, które są w zasięgu naszych możliwości. A które nie są?..