kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

DZIEŃ DZIECKA 2018

dzienDziecka

JEDEN TAKI DZIEŃ

Jest takie święto, na które czekają wszystkie dzieci. To Dzień Dziecka!!! Nie jest to zwykły dzień, ale dzień pełen różnych atrakcji.

W szkole nie ma codziennych lekcji. W trakcie zajęć oglądamy filmy lub gramy z Paniami w różne gry. Nauczyciele są dla uczniów bardzo mili, uśmiechają się, nie wpisują uwag, nie wpisują punktów ujemnych z zachowania, nie zadają prac domowych. Na dodatek zabierają nas do kina lub na lody i pozwalają robić co chcemy. W domu rodzice i dziadkowie czekają zawsze z jakimiś wymarzonymi przez nas prezentami. W galeriach i sklepach organizowane są różne konkursy, zabawy i gry dla młodszych i starszych dzieci. Wszystkie imprezy, zabawy i niespodzianki przygotowane są dla nas – dla dzieci.

Dzień Dziecka to jak huczna impreza urodzinowa, z tą różnicą, że obchodzimy go wszyscy razem. Dzieci mogą bawić się, skakać, krzyczeć, wrzeszczeć, wygłupiać się, biegać – czyli robić rzeczy, których na co dzień „nie wypada”. A na dodatek, żeby świętować nie trzeba ubierać się schludnie i elegancko, i zachowywać się jak należy. Można być po prostu sobą, być dzieckiem… Również dorośli obchodzą Dzień Dziecka, bo to przecież duże dzieci, które mają ogromną frajdę z tego, że mają dzieci i wnuki, z którymi mogą świętować.

Szkoda, że Dzień Dziecka obchodzony jest tylko w ok. 40 państwach. Dzieci z pozostałych krajów nie mają okazji, by dołączyć się do wspólnej zabawy, by poczuć się wyjątkowo tylko dlatego, że są dziećmi.

Szkoda również, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku … 

Gabriela Brzęk