kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

DZIEŃ PASJONATA LITURGII

 

„I DZIEŃ PASJONATA LITURGII”

DZIEN PASJONATA3 grudnia zakończył się „Dzień Pasjonata Liturgii”, który Służba Liturgiczna naszej parafii w liczbie 27 osób przeżywała w Czarnej Sędziszowskiej. Na to wydarzenie składał się piątkowy wieczór poświęcony relacji z Bogiem i cała sobota skupiona na relacji z bliźnim. W budowaniu przyjaźni pomagały sakramenty: w piątek pokuty i pojednania, a w sobotę Eucharystii. Pojednanie z Bogiem pomogło w budowaniu wspólnoty, którą jednoczy Msza św.

W piątkowy wieczór w kaplicy Domu Rekolekcyjnego „Kana” odbyło się nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez lektorów. Była możliwość spowiedzi. Po nim wszyscy spotkali się na tzw. „wieczorze pogodnym”, który wyzwolił wiele radości. Sobotę, w myśl zasady „ w zdrowym ciele, zdrowy duch”, rozpoczęła rozgrzewka. Po niej modlitwy poranne, śniadanie i praca w grupach z animatorami dotycząca sakramentu Eucharystii. Wszyscy spotkali się ponownie w kaplicy, by przygotować się do Mszy św. przez śpiew. Sama Eucharystia była centralnym wydarzeniem tego dnia. Ewangelia wezwała Służbę Liturgiczną do odnowienia gorliwości. Chrystus powołujący uczniów i posyłający ich zwrócił się do każdego, posyłając go z misją dawania świadectwa o Jego bliskości. Dotyk Boga w tym sakramencie z pewnością umocnił naszą wspólnotę. Po pysznym obiedzie rozpoczęła się „Wielka Przygoda” do tej pory owiana tajemnicą. Były nią podchody przygotowane wcześniej przez kadrę LSO. Poranny śnieg i słońce, które na tę okazję pokonało chmury, sprzyjały zmaganiom. Pięć grup stanęło do rywalizacji przemierzając z mapami w ręce kolejne punkty w lesie i na jego obrzeżach, szukając podpowiedzi i wykonując zadania. Wszystkim udało się przejść całość trasy, goniąc czas i wytężając umysł i nogi. Jednak zmęczenie jakby nie dawało się we znaki, dlatego półtoragodzinne rozgrywki w pobliskiej sali gimnastycznej dopełniły zapotrzebowania na ruch. Po obfitej kolacji odbyło się podsumowanie całości wyjazdu, ogłoszenie wyników, rezultatów posługi w listopadzie, rozdanie nagród i legitymacji LSO nowym ministrantom. Ufamy, że ten czas zaowocuje zgodną współpracą i piękną służbą, a także pozostawi wiele dobrych wspomnień.

DL