kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Dzień Pasjonata Liturgii Triduum 2017

Dzień Pasjonata Liturgii Triduum 2017

DPLT     Dobiegł końca kolejny wyjazdowy dzień Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii (31 marca – 2 kwietnia). Tym razem w całości był poświęcony Triduum Paschalnemu. Ministranci i lektorzy zgłębiali bogatą symbolikę i piękno obrzędów tych dni, by jednocześnie dobrze przygotować przez ćwiczenie praktyczny przebieg tej liturgii. Głoszone słowo Boże i nauki animatorów pomagały w zrozumieniu tej tajemniczej rzeczywistości.

      Niemniej jednak nie na tym kończyły się zajęcia. Poza nauką i próbami było sporo czasu na spędzanie go na łonie natury, w pobliskim lesie, czy łąkach nad zalewem. Sprzyjała temu słoneczna pogoda. Dlatego od porannej rozgrzewki i wspólnego biegu, przez spacer i zabawy na świeżym powietrzu, na meczu piłki nożnej kończąc, każdy miał możliwość aktywnie spędzić czas. Młodsi ministranci wykazali się dużą kreatywnością i fachem budując szałas, w którym z pewnością  można byłoby się schronić. Pieszo odwiedziliśmy także kościół parafilny w Czarnej Sędziszowskiej, w którym przyjął nas pan kościelny.

      Przeżywając kolejne dni Triduum, zaczynając od spotkania w Domu parafialnym w piątek po południu, przez udział w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, dzień poświęcony krzyżowi i radość zmartwychwstania, LSO przeszła przez Triduum. Zdobyte wiadomości sprawdził „Konkurs Wiedzy o Triduum” wyłaniając ekspertów w tej dziedzinie w obu grupach wiekowych. A przygotowanie i współpraca pozwoliły na bezpieczne przeżycie tych dni.

      Za pomoc w organizacji i koordynacji dziękuję animatorom i lektorom naszej LSO. Życzę głębszego i bardziej świadomego przeżywania liturgii Triduum Sacrum.

ks. Piotr