kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

ZAPISY DO GRUPY ŚW. KAZIMIERZA

Intencje pielgrzymkowe i prośba o wsparcie

 

CZAPKAZapisy do Grupy św. Kazimierza – trwają…
Jest nas coraz więcej 🙂 Mamy samochody pielgrzymkowe, mamy muzycznych, organizujemy potrzebne rzeczy, by Grupa Kazimierza była najlepsza! Przyjmujemy sympatyków modlitwy w drodze, także spoza dekanatów Rzeszów Katedra i Tyczyn 🙂
Poszukujemy jeszcze więcej osób – zwłaszcza Ciebie 🙂

Poszukujemy dodatkowych osób, które zaangażują się w grupie porządkowych i będą kierować ruchem. Jest wymagane przeszkolenie w WORD, które jest ważne przez 5 lat. Szkolenie odbędzie się 24 lipca. Zgłoszenia do szkolenia do 18 lipca. Im więcej porządkowych, tym będzie łatwiej pełnić tę posługę dla grupy.

Potrzebujemy też do pomocy w grupie medycznej, np. pielęgniarki lub opiekunki medyczne. 
 
Zapisy w Parafii św. Michała Archanioła (ul. św. Michała Archanioła 3, Rzeszów) – po Mszy o godzinie 19:00. 
Każdy pielgrzym otrzyma przy zapisie za darmo koszulkę Grupy św. Kazimierza i kapelusz. Są już dostępne u ks. przewodnika. Po wyczerpaniu – zrobimy zapisy na kolejne – najpóźniej można zapisać się na koszulkę na spotkaniu organizacyjnym. Po tym terminie nie da się zrealizować zamówienia przed wyruszeniem na szlak pielgrzymkowy. Kto pierwszy, ten pierwszy 🙂
Chcemy, aby nas było widać i słychać 🙂
 
UWAGA:
Zapisać można się także elektronicznie:
1. sms na numer telefonu: 503-847-472
Proszę podać koniecznie następujące dane: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania, parafia pochodzenia, PESEL, nr telefonu kontaktowego.
Formularz można pobrać ze strony głównej pielgrzymki rzeszowskiej lub wziąć od ks. przewodnika w dniu spotkania przedpielgrzymkowego.
Ofiarę za pielgrzymkę można wpłacić na spotkaniu przedpielgrzymkowym.
Formularz zgłoszeniowy (należy go opieczętować u swojego Ks. Proboszcza w parafii, wypełnić, podpisać i złożyć u ks. przewodnika na spotkaniu przed pielgrzymkowym lub najpóźniej przy bagażach przed rozpoczęciem pielgrzymki – sobota, 3 sierpnia, godzina pakowania bagaży zostanie podana tu na stronie internetowej i na spotkaniu przedpielgrzymkowym).
Ofiara na pielgrzymkę 140 zł., od osoby. Przy kilku osobach z rodziny – trzecia osoba i kolejne płacą mniej. Przy zapisie wpłata zaliczki 70 zł.
Spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem pielgrzymki dla wszystkich uczestników, niedziela 28 lipca 2019. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 15:00 w Katedrze rzeszowskiej, a następnie sprawy organizacyjne w Sali Papieskiej.
Informacja tel.: 503-847-472, ks. Czesław Matuła.
W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto zgłosi swój udział. Udział nieletnich jest możliwy według następujących zasad:
– w wieku do lat 16 – w towarzystwie i pod opieką osoby dorosłej;
– w wieku 16 – 18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów.

Intencje pielgrzymkowe i prośba o wsparcie:

Nie każdy może pójść na pieszą pielgrzymkę, nie każdy dostanie urlop w tym czasie, nie każdy z nas ma też na tyle siły…
Jeśli chcesz – pielgrzymi pomodlą się za Ciebie i w Twoich intencjach. Intencje można złożyć w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Czesława. Napisz na kartce i przynieś. Będziemy się modlić wielokrotnie podczas 10 dni pielgrzymki na Jasną Górę. Intencje można przynosić do 3 sierpnia włącznie.
Mamy też prośbę… jeśli chcesz przynieś zgrzewkę wody mineralnej. Będzie to wsparcie dla pielgrzymów z Grupy św. Kazimierza, podczas tegorocznej pielgrzymki.
Przyjmujemy też datki ofiary, które sfinansują paliwo do samochodów pielgrzymkowych, które towarzyszą grupie przez 10 dni, obniżą koszty autobusów, którymi pielgrzymi wrócą z Jasnej Góry, a także inne wydatki związane z organizacją całej pielgrzymki.
13 sierpnia na Jasnej Górze – na zakończenie pielgrzymki – odprawię Mszę świętą dziękczynną z prośbą o łaski dla wszystkich Dobroczyńców Grupy św. Kazimierza.
Za wszelkie dobro jestem bardzo wdzięczny – ks. Czesław, przewodnik św. Kazimierza.