kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Jubileusz 20-lecia konsekracji naszego Kościoła

Zważ więc na modlitwę Twego sługi i jego błaganie, (…) aby w nocy i w dzień Twoje oczy patrzyły na tę świątynię. Jest to miejsce, o którym powiedziałeś: „Tam będzie moje Imię” – tak, aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu. Dlatego wysłuchaj błaganie Twego sługi i Twego ludu, Izraela, ilekroć modlić się będzie na tym miejscu. To modlitwa Króla Salomona podczas uroczystości poświęcenia Świątyni w Jerozolimie.

Uroczystość konsekracji kościoła jest wyjątkowym wydarzeniem w parafii. A Rocznica tego wydarzenia jest obchodzona w parafii jako święto. Dla naszej wspólnoty tym dniem jest 16 grudnia. W roku bieżącym przypada 20 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego.

16 grudnia 200 r. bp Kazimierz Górny ówczesny Ordynariusz diecezji Rzeszowskiej dokonał konsekracji ołtarza i kościoła. W mesie ołtarza zostały złożone relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego. Ołtarz i ściany świątyni zostały namaszczone świętym olejem – krzyżmem świętym. Homilię wygłosił wówczas śp. Ks. Stanisław Mac. Mówił, że „ świątynie budowane są z ludzkich serc, z ludzkiej ofiary, z cierpienia, z modlitwy – to jest budulec świątyni. Świątynia jest przede wszystkim domem Bożym. Jest to miejsce tak bliskie jak dom rodzinny. Świątynia to porta caeli – brama nieba, tutaj się rodzimy dla nieba. To jest miejsce gdzie zdobywa się niebo, z tego miejsca odchodzi się do nieba.” I rzeczywiście. Ileż osób – począwszy od lat 80-tych w tym miejscu rodziło się dla Boga poprzez chrzest, jednało się z Nim w spowiedzi…

W tym dniu dobrze jest się pomodlić za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszego kościoła, oraz tych którzy dzisiaj dbają o jego potrzeby materialne i duchowe. Za wszystkich tworzących Kościół parafialny – zbudowany z ludzkich serc.

Więcej zdjęć TUTAJ.