kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

KSM Z MIŁOŚCI DO KOŚCIOŁA I OJCZYZNY

Spotkanie 20.10.17

KSM Z MIŁOŚCI DO KOŚCIOŁA I OJCZYZNY

       Spotkanie integracyjne KSM-u w miniony piątek (20.10.17) było przesiąknięte miłością do Ojczyzny i Kościoła. Nasza młodzież przygotowała wirtualne spotkanie z płk. Łukaszem Cieplińskim. Jego życie i śmierć, listy i grypsy pozwoliły lepiej zrozumieć ofiarę, którą zapłacono za wolnośc naszego narodu. Jego przykład miłości do kraju, ale i swojej żony i synka, są niezwykle pociągające. Postać podpułkownika wybrano celowo, w związku z pogrzebem żołnierzy wyklętych: L. Rząsy i M. Zygo, który odbył sie w tym dniu na cmentarzu Wilkowyja o godz. 12.00. Zostali zamordowani w 1949 r.; byli żołnierzami Armii Krajowej i zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. 

misja

     Drugą część spotkania stanowiła projekcja filmu Rolanda Joffé „Misja”. Zdobywca Oscara i Złotego Globu oraz innych nagród i nominacji, z Robertem De Niro i Jeremy’m Irons w obsadzie. Film przedstawia misję jezuitów wśród Indian Guarani. Prowadzi ją ojciec Gabriel, korzystając z pomocy nawróconego łowcy niewolników. Gdy Hiszpania sprzedaje kolonię Portugalii, jezuici bronią swego dzieła przed agresją nowych panów, aż po ofiarę swojego życia. Film stanowił wprowadzenie w rozpoczynający się w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny. Spotkanie umocniło w KSM-owiczach miłość do Ojczyzny i Kościoła. Owocem była wspólna modlitwa i postanowienie, by pamiętać szczególnie w tym tygodniu o misjach i posługujących na misjach, a także świadomość, że każdy z nas ma misję od Boga, jest więc również misjonarzem.                                         ks. Piotr