kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

LSO na Mszy Krzyżma i w WSD

LSO: MSZA KRZYŻMA I SEMINARIUM

w wsd     W Wielki Czwartek, kiedy wspominaliśmy tajemnicę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa przez Jezusa, przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii uczestniczyli w Mszy Krzyżma w kościele katedralnym. Niewielu ma możliwość udziału w tej szczególnej Eucharystii. Msza krzyżma jest jedyną mszą odprawianą w tym dniu poza wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej. Jest ona celebrowana tylko w katedrze, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego wraz ze zgromadzonym prezbiterium. Jest to Msza wdzięczności za dar kapłaństwa, podczas której kapłani wyrażają jedność z biskupem i odnawiają przyrzeczenia złożone podczas święceń kapłańskich. Liturgiczna Służba Ołtarza, jak również inne grupy posługujące przy ołtarzu, w tym dniu również dziękują Bogu za dar bliskości Tajemnicy i odnawiają swoje zobowiązania.
     W tym roku o godz. 10:00 w matce kościołów rzeszowskich zgromadziło się przeszło dwustu kapłanów oraz liczne grupy młodzieżowe (CZYTAJ WIĘCEJ). Homilię wygłosił Ks. Biskup Jan Wątroba, który przewodniczył Eucharystii. Podczas tej Mszy św. konsekrował wraz z kapłanami olej krzyżma oraz pobłogosławił oleje chorych i katechumenów (czytaj więcej o olejach świętych).
     Po Mszy św. ministranci udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie klerycy przygotowali dla nich występ zespołu seminaryjnego „Grupa z Quilismą”, zwiedzanie seminarium, filmy przedstawiające życie kleryków itp.
     Co prawda nikt nie został na razie w seminarium, ale modlitwy zanoszone do Boga o nowe powołania z naszej parafii na pewno nie pozostaną niewysłuchane. Módlmy się zatem za powołanych, by nie bali się odpowiedzieć z odwagą na głos Bożego wezwania! Potrzeba nam świętych i gorliwych kapłanów! Robotników zawsze mało… Praca na niwie Pańskiej trwa…

(foto: prywatne oraz http://www.diecezja.rzeszow.pl/)                                                                                 ks. Piotr