kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

MODLITWA NA ANTENIE

VIA1

Każda modlitwa ma istotne znaczenie, zbliża nas do Boga i jednoczy z drugim człowiekiem. Nadaje ona życiu sens i jest naszą siłą – zwłaszcza ta prosta i głęboka modlitwa różańcowa. Ogromna jej wartość polega między innymi na tym, że – chociaż jest modlitwą maryjną – to jednak cała uwaga modlącego skupia się na osobie Jezusie Chrystusie. Trzymając w ręku różaniec i rozważając kolejne tajemnice uczymy się patrzenia oczyma Maryi na naszego Zbawiciela. Odmawiając różaniec „podróżujemy” przez życie Jezusa od narodzin poprzez śmierć na krzyżu, zmartwychwstanie i Jego działanie w Kościele.

Niekiedy może nam się wydawać, że odmawianie różańca jest monotonne, ale nie zdajemy sobie sprawy jak wielką ma siłę. Warto przypomnieć sobie wtedy słowa św. Jana Marii Vianney ’a zachęcającego do pobożnego i świadomego odmawiania Różańca i zastanowić się nad sensem słów pozdrowienia anielskiego.

VIA2Różaniec jest naszą obroną przed pokusami świata i wsparciem w codziennych zmaganiach. Dzięki tym rozważaniom człowiek nie jest samotny. Odczuwa obecność Matki Najświętszej, jednoczy się z Nią i uwielbia Boga.

Nasza parafia w drugi i czwarty poniedziałek każdego miesiąca prowadzi modlitwę różańcową w radio Via. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nie wstydźmy się także publicznie wyjmować Różańca. Nośmy go często przy sobie i tę niezwykłą modlitwę.

Ewa Ruszała