kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

            maryjaW Fatimie 13 maja 1917 r. Matka Boża powiedziała: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał.

Dlaczego „pięć sobót” wynagradzających?

            fatimaSiostra Łucja odpowiada: Pozostając przez część nocy z 29 na 30 maja 1930 roku w kaplicy z naszym Panem i rozmawiając z Nim poczułam się nagle mocniej owładnięta Bożą obecnością. Jeśli się nie mylę, zostało mi objawione, co następuje: Córko, motyw jest prosty: Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Warunki nabożeństwa pierwszych sobót:

1. Spowiedź święta

            W skutek ludzkiej słabości popełniamy grzechy. Jezus dał nam jednak szansę powrotu ustanawiając sakrament pokuty, który na nowo przywraca nam piękno duszy. Praktykując nabożeństwo pierwszych sobót mamy oczyścić swoje serce. Spowiedź należy odbyć w pierwszą sobotę lub wcześniej, aby być w łasce uświęcającej. Ważne, by przystąpić do niej z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego serca Maryi.

2. Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca

            Po przyjęciu Komunii świętej należy wzbudzić sobie intencję wynagradzającą.

3. Różaniec wynagradzający

            Maryja podkreślała w Fatimie, że różaniec potrafi uzyskać dla nas to czego w żaden inny sposób nie osiągniemy. W pięciu tajemnicach wynagradzamy za pięć zniewag względem Maryi. Warto pamiętać żeby po każdym dziesiątku odmówić Modlitwę Anioła z Fatimy: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy…

4. 15 minutowe rozmyślanie nad tajemnicami z życia Jezusa i Maryi

            Maryja zaprasza nas abyśmy towarzyszyli jej w rozważaniu Różańca z intencją zadośćuczynienia. Matka Boża chce z nami podzielić się tym co przeżywała, gdy towarzyszyła Jezusowi w ziemskim życiu.

            Na zakończenie warto wzbudzić sobie postanowienie duchowe. Gdyby ktoś nie mógł wypełnić tych warunków w sobotę może to uczynić w najbliższą niedzielę według wskazania Pana Jezusa, skierowanego do Łucji: Tak samo zostanie przyjęte praktykowanie tego nabożeństwa w niedzielę następującą po sobocie…

Czciciel Maryi