kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

OPŁATEK PARAFIALNY 2017

14.01.2018DSC00087

OPŁATEK PARAFIALNY 2017

      Święta Bożego Narodzenia były okazją do wspólnych spotkań i przełamania się opłatkiem w gronie bliskich, znajomych i współpracowników oraz podsumowania mijającego roku 2017. Również w naszej Parafii w dniu 14 stycznia br. po Mszy św. o godz. 17 w domu parafialnym odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej Parafii, Rady Osiedli, Dyrekcji szkół i przedszkoli, instytucji związanych z naszymi osiedlami jak również zaproszonych gości, związanych z Parafią. Spotkania opłatkowo-noworoczne w naszej Parafii to wieloletnia tradycja. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas kolędą „Wśród nocnej ciszy”, a potem przy blasku świec wysłuchaliśmy słów Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Rolę gospodarza pełnił Ksiądz Proboszcz, który serdecznie wszystkich przywitał wyrażając swoją radość z naszego spotkania. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież z Rzeszowskiego Domu Kultury.

DSC00012

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. Te słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas. Przy wigilijny stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem.

      Modlitwa i błogosławieństwo naszego Księdza Proboszcza zakończyły to wyjątkowe spotkanie.

Ewelina Nawacka