kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Oto wielka Tajemnica wiary – rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje parafialne, które w tym roku przeżywała nasza wspólnota parafialna były skoncentrowane na tajemnicy Eucharystii – obecności wśród nas Jezusa Chrystusa. Oto wielka tajemnica wiary, te słowa słyszymy niemal w trakcie każdej Mszy św. Wypowiada je kapłan zaraz po konsekracji, kiedy chleb i wino stały się Ciałem i Krwią Chrystusa. Aklamacja ta pokazuje nam, że to co się przed chwilą stało na ołtarzu, jest tajemnicą. Nie sekretem, o którym nikomu nie można powiedzieć, ale tajemnicą – wydarzeniem, którego po ludzku nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Naszą odpowiedzią ma być ogłoszenie, że  Jezus umarł za mój grzech, zmartwychwstał dla mnie, a teraz czekamy na Jego powtórne przyjście.

Słowo Boże i Liturgia, to dwa drogowskazy, które zaproponował naszej Wspólnocie ks. dr Sławomir Jeziorski jako pomoc w przeżyciu czasu rekolekcji.]Dziękujemy ks. Sławomirowi za wygłoszone Słowo. Owoce tego czasu polecamy modlitwie Parafian.

 

Rekolekcje pomagają dobrze wejść w czas Wielkiego Postu. Dlatego obok rekolekcji parafialnych w naszej wspólnocie odbyły się również rekolekcje szkolne. Prowadził je ks. Julian Wybraniec – wikariusz w katedrze. Zarówno w SP Nr 21, jak i SP Nr 27. Był to czas modlitwy, Mszy św.  i nabożeństw drogi krzyżowej, słuchania słowa Bożego i nauk rekolekcyjnych. Był to także czas przekazywania wartości. Pomagały w tym słuchowiska w klasach i filmy, które uczniowie mogli zobaczyć w kinie. Starsze klasy, zapoznały się z historią życia Prymasa Tysiąclecia, którego beatyfikację będziemy przezywać w tym roku. Młodsze klasy spotkały się z ks. Łukaszem Chłopkiem, który opowiedział o swoim doświadczeniu pobytu w Kazachstanie i Kamczatce.

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przebiegu rekolekcji, co nie jest sprawą łatwą w tak dużych szkołach. Z wyrazami wdzięczności i życzeniami dobrych owoców rekolekcji.