kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

PARAFIADA 2017

PARAFIADA2017 128.09.2017

PARAFIADA 2017

      Kolejna „Parafiada” za nami. Dla niewtajemniczonych, to dzień przeżywany razem z parafią św. Michała Archanioła w Rzeszowie w związku z odpustem ku czci tego świętego archanioła. Organizowana jest co roku w czasie bliskim świętu św. Archaniołów. Msze św. dla szkół z terenu naszej parafii zgromadziły licznie przybyłych uczniów i ich opiekunów. Homilię wygłosił misjonarz pochodzący z naszej parafii ks. Dariusz Miąsik pracujący w Ekwadorze. Oprawę muzyczną w profesjonalnym stylu przygotował szkolny chór wraz z Panią Joanną Wojtaszek. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli pozwoliło na przeżycie pięknego spotkania i doświadczenia Boga w liturgii. 

PARAFIADA2017 2      Druga część „Parafiady” miała miejsce w szkołach. W Szkole Podstawowej Nr 27 (ZSP Nr 6) klasy II-IV wzięły udział w przedstawieniu pt. „Pani Fatimska Ratunku Świata – w stulecie objawień”, które przybliżało historię dzieci z Fatimy i treść objawień fatimskich. Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę Pani Barbary Wiśniewskiej, która, w tak krótkim czasie, przygotowała cały spektakl, jego oprawę muzyczną i do końca czuwała nad jego właściwym przebiegiem. Klasy VI i VII rozegrały turnieje sportowe na sali gimnastycznej. Klasy VI tradycyjnie o statuetkę św. Michała Archanioła. Wygrała klasa VIC (wych. A. Jamrozek). Klasy VII grały o przechodni  puchar św. Michała. Po raz pierwszy zdobyła go klasa VII A (wych. A. Krygowska). Zwycięzcom gratulujemy! Ponadto odbyły się projekcje filmów promujących wartości wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi rozwijali swoje zdolności plastyczne.

W tegorocznych obchodach po raz pierwszy wzięli udział również najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 21. To właśnie pierwszoklasiści i czwartoklasiści rozpoczęli rywalizację klas. Najmłodsi, pod opieką księdza Rafała oraz wychowawców, chętnie i z wielkim zaangażowaniem śpiewali, bawili się  oraz  wykonywali prace plastyczne, związane z postacią Patrona parafii. Następnie, już wszyscy uczniowie, wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli we Mszy św., w czasie której homilię wygłosił ks. Dariusz Miąsik.

Po Eucharystii uczniowie klas pierwszych i czwartych mogli obejrzeć w domu parafialnym przedstawienie teatralne o tematyce biblijnej. Starsi uczniowie, po powrocie do szkoły rozpoczęli zmagania o główną nagrodę – statuetkę św. Michała Archanioła i jednodniową wycieczkę. Jak co roku rywalizacja toczyła się  w  następujących konkurencjach: wiedzy religijnej,  plastycznej oraz  sportowych.  Wszystkie klasy walczyły bardzo dzielnie i z dużym poświęceniem. W łącznej punktacji pierwsze miejsce zajęła klasa 3F, której wychowawcą jest p. Agnieszka Woźny. Zwycięska  klasa otrzymała z rąk Księdza Proboszcza statuetkę św. Michała Archanioła. Klasa wkrótce z wychowawcą i księdzem Łukaszem wyjedzie  na wycieczkę. Nasi  uczniowie swoim zaangażowaniem i  postawą, potwierdzili, że Parafiada to dla całej społeczności szkolnej wyjątkowy i radosny dzień. 

      Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg „Parafiady 2017” dziękujemy.

Zespół Katechetyczny ZSP Nr 6 w Rzeszowie