kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Poczekalnia

Człowiek ciągle na coś czeka. Najmłodsi na mamę, która wraca z pracy i w torbie z zakupami ma zawsze coś słodkiego, na codzienną bajkę do poduszki, na niedzielny obiad u babci, na wizytę św. Mikołaja. Nastolatki czekają na początek weekendu, wyprzedaże w galeriach i okazje, kiedy będzie można wystroić się w nową bluzkę lub spodnie. Młodzież czeka na zdanie matury, pierwszą miłość, pierwszą wypłatę, samochód. A później człowiek czeka na podwyżkę, awans, ślub, dzieci… Stale na cos czekamy, a każdy czas oczekiwania wiąże się z niepokojem i zniecierpliwieniem.

Do wielu sytuacji – na które czekamy – musimy się przygotować. Już dzieci wiedzą, że aby doczekać się czekoladki, wieczorynki lub wizyty św. Mikołaja należy być grzecznym. Nastolatki muszą wykonywać swoje obowiązki, żeby dostać kieszonkowe – bo inaczej po co iść do galerii. Młodzi muszą się systematycznie uczyć, bo bez wiedzy nie zdadzą matury, nie dostaną pracy, awansu i podwyżki. Prawdziwym wyzwaniem jest oczekiwanie na ślub, czy narodziny dziecka.

Oczekiwanie jest również ważnym elementem w życiu Kościoła. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczynamy Adwentem – czasem oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia.

Adwent to czas radosny. Na latarniach i budynkach palą się już bożonarodzeniowe lampiony w sklepach pojawiają się błyszczące dekoracje, a TV lecą świąteczne reklamy, z niecierpliwością czekamy na odwiedziny św. Mikołaja, a później gromadzimy niespodzianki pod choinkę, ubieramy bożonarodzeniowe drzewko, pod którym układamy szopkę – symbol narodzenia Jezusa.

Aby święta Bożego Narodzenia były prawdziwie radosne, a szopka nie była zwykłym symbolem – należy pamiętać, że Adwent to przede wszystkim czas przygotowania na narodzenie Jezusa. I nie chodzi o to, że trzeba posprzątać dom, ubrać choinkę i przygotować prezenty. W Adwencie powinniśmy przygotowywać się duchowo – uczestniczyć w Roratach, złożyć drobne postanowienia (wyrzeczenia lub obietnice), przystąpić do spowiedzi. Bo jeśli dobrze wykorzystamy czas Adwentu to Jezus urodzi się w naszych sercach i domach, zasiądzie z nami przy stole i będzie obecny nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Jesteśmy już na Facebooku!W poczekalni zazwyczaj się nudzimy. Nie tak musi być z czekaniem na Boże narodzenie. Co więc proponujemy? Zapraszamy na nasz fanpage na FB. Tam codziennie krótkie słowo do Słowa na każdy dzień Adwentu. W dni powszednie zapraszamy do naszego Kościoła na Roraty o godzinie 18:00. Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu – codziennie przed każdą liturgią możliwość spowiedzi i indywidualnej modlitwy w ciszy.

Do zobaczenia w poczekalni!