STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1541174
Liczba wizyt dzisiaj : 3
Liczba wizyt wczoraj : 139
W tym miesiącu : 4170
W tym roku : 72224
Wszystkie wizyty : 1541174
Liczba odwiedzin dzisiaj : 25
Wszystkie odwiedziny : 307260
Online : 2

Pod skrzydłami Bożych Aniołów

„Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa”.(Księga Wyjścia 23,20)

Choć nigdy nie byli ludźmi, zaliczani są do grona świętych. 29 września obchodziliśmy święto trzech Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. To wysłannicy Boga z duszą nieśmiertelną stworzeni po to, aby wypełniali Jego wolę. W tradycji chrześcijańskiej archaniołowie odgrywają ważną rolę w wielu wydarzeniach historii zbawienia. Pismo św. podaje imiona trzech z nich: Michał, Gabriel i Rafał. Jako pierwszy objawia nam się archanioł Rafał, który w Starym Testamencie opiekuje się młodym Tobiaszem. Później poznajemy archanioła Gabriela, Bożego posłańca. Przychodzi do Maryi w Nazarecie i zwiastuje Jej, że zostanie matką Zbawiciela. Poznajemy też archanioła Michała, który ma być dowódcą wojsk, pogromcą szatana. Oddajemy im cześć, choć jest ona inna niż ta, którą oddajemy Bogu. Czytamy w Biblii o chórach anielskich, cherubinach, serafinach. To są grupy aniołów. Najważniejsi są jednak archaniołowie, które przewodniczą reszcie. Są przy Panu Bogu i wypełniają Jego polecenia.

Dzień 29 września jest wyjątkowy dla naszej wspólnoty. Obchodząc święto ku czci naszego Patrona Świętego Michała Archanioła, przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Trzy dni poprzedzające wspomnienie Świętych Archaniołów przygotowały naszą wspólnotę do dobrego przeżycia tego czasu łaski. Zwieńczeniem tego czasu była uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby. W homilii ks. Biskup przypomniał rolę jaką pełnią Aniołowie w życiu ludzi wierzących. Mamy być dla innych Aniołami Gabrielami, którzy przyniosą dobre słowo, pocieszenie, radosną Dobrą Nowinę o Jezusie – powiedział. Zachęcił również, aby być dla bliźnich Aniołem Rafałem. Jego Imię i posłannictwo mówi o uzdrawiającej Bożej miłości. Prośmy więc, abyśmy za przyczyną Archanioła Rafała przyprowadzali innych do uzdrawiającej mocy Bożej obecności oraz żebyśmy nie byli obojętni na fizyczne cierpienie naszych braci – zachęcał. Archanioł Michał – najbliższy nam, przypomina, że Bóg ma pierwszeństwo. I o obecność Boga w życiu powinniśmy walczyć – podsumował kaznodzieja.

 

Na drodze życia i w jego próbach nie jesteśmy sami: towarzyszą nam aniołowie, którzy użyczają nam swoich skrzydeł do pomocy w przezwyciężaniu tak wielu niebezpieczeństw. Dzięki nim możemy być ponad tym, co może obciążać nasze życie i ciągnąć nas w dół.

Książę niebieski, święty Michale,
Ty sprawy ludzkie kładziesz na szale;
W dzień sądu Boga na trybunaleBądź mi patronem, święty Michale.

Zdjęcia znajdziesz TUTAJ