kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

REKOLEKCJE PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

REKOLEKCJE PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

komunia

Drodzy Rodzice

jeżeli pragniecie, aby Wasze dzieci doświadczyły bliskiego spotkania z Jezusem, to serdecznie zapraszamy na rekolekcje ,,Mały Zacheusz”. Jezus powiedział : ,,…pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im tego”. Rekolekcje poprowadzą dla nas Państwo Małgorzata i Mirosław Ciuraszkiewicz, osoby posiadające wykształcenie w tym kierunku. Pani Małgorzata jest magistrem teologii, natomiast pan Mirosław magistrem pedagogiki i obydwoje są członkami Stowarzyszenia ,,Nowa Ewangelizacja’’  w Częstochowie. Państwo Ciuraszkiewiczowie prowadzą również warsztaty, rekolekcje i katechezy ewangelizacyjne dla kleryków, zakonów i ruchów kościelnych.

     Rekolekcje ,,Mały Zacheusz” przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza tych przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Główna myśl tych rekolekcji to wykształcenie w dziecku przekonania, że może ono przyjść do Jezusa zawsze kiedy chce, bo on czeka na nie z miłością i pragnie się z nim spotkać. Naszym pragnieniem jest aby te rekolekcje w pełni nas połączyły, jako dzieci i rodziców, by  były swojego rodzaju klamrą spinającą w całość. Stąd pomysł, aby w tym samym czasie kiedy nasze dzieci będą przeżywały swoje być może pierwsze rekolekcje w życiu, my rodzice również będziemy mieć swoje spotkanie z Bogiem.  W tym samym czasie w sali obok będą odbywały się  rekolekcje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Stanowią one  propozycję formacji dla nas rodziców poprzez osobiste przeżycie kerygmatu i ponowne lub pierwsze przyjęcie Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela w swoim życiu. Główna myśl tych rekolekcji, która będzie nam przyświecać to doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem oraz pomóc dzieciom w duchowym przygotowaniu i przeżyciu Pierwszej Komunii Świętej, by później świadomie towarzyszyć im w ich życiu sakramentalnym. Rekolekcje dla rodziców poprowadzą Państwo Małgorzata i Mirosław Topolscy z Katolickiego Stowarzyszenia Wiernych ,,Nowa Ewangelizacja’’ z Częstochowy. Duchowe korzenie Stowarzyszenia sięgają do Ruchu Światło-Życie, odnowy charyzmatycznej i duchowości świętego Ignacego Loyoli. Opiekunem duchowym Stowarzyszenia jest ojciec Tadeusz Hajduk. Prowadzone przez nich rekolekcje i sesje mają charakter ewangelizacyjny lub formacyjny, ich program autorski  skierowany jest do osób  dorosłych, młodzieży i  duchownych. Państwo Małgorzata i Mirosław wykorzystują w nich ponad 30-letnią praktykę i wiedzę z zakresu teologii psychologii, pedagogiki i socjologii.

     Chcemy aby Państwo jako rodzice czuli, że ich dzieciom  w czasie trwania rekolekcji nie grozi żadne niebezpieczeństwo dlatego nad ich bezpieczeństwem będą czuwać wolontariusze z Diakonii Młodzieżowej. Wolontariusze zaopiekują się również młodszym rodzeństwem dzieci uczestniczących w rekolekcjach  jeśli nie znajdziecie dla nich Państwo opieki.

     Rekolekcje ,,Mały Zacheusz” i rekolekcje dla rodziców  zaplanowaliśmy w okresie 24-26 marca  2017 roku. Planujemy rozpocząć  w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę wspólną  Eucharystią.

     Koszt  to 50 zł od osoby za samo uczestnictwo. Ze względu na to, że rekolekcje będą trwały cały dzień, w sobotę istnieje możliwość wykupienia obiadu dwudaniowego  w cenie 20 zł oraz kolacji 10 zł od osoby.

     Miejsce rekolekcji Grein Hotel Rzeszów ul. Rejtana 1.

     Plan Rekolekcji w załącznikach.

Zapisy na rekolekcje do 31 stycznia 2017 r. pod numerem telefonu 663 663 479 . 

Serdecznie zapraszam
Anna Stefanowska