kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Różańce dla dzieci przygotowujących się do 1. Komunii świętej

Dzieci przygotowujące się do 1. Komunii świętej podczas niedzielnej Mszy świętej, od swoich rodziców otrzymały różańce. Pobłogosławił je ks. Proboszcz Michał Bator. W pierwszej części homilii skierowanej do dzieci, Ks. Proboszcz pokazał dlaczego modlitwa różańcowa jest ważna w życiu nie tylko osób starszych, ale każdego wierzącego. Różaniec może być naszym łańcuchem, po którym wspinamy się do nieba. Dobrze jest go mieć zawsze przy sobie – dlatego, np. siostry zakonne mają go jako element swojego stroju, żeby nie zapomnieć, że swoją modlitwą mogą pomagać innym wspiąć się do Boga – zachęcił kaznodzieja. Zwracając się do Rodziców i Opiekunów kaznodzieja zachęcał, do podjęcia zaproszenia, które wysłał nam Bóg, zaproszenia do bycia blisko Niego. Boża miłość jest nieskończona, a przesłanie Ewangelii nie jest ani skomplikowane ani trudne. Bóg pragnie wydać dla nas wspaniałą ucztę. Starajmy się więc o to, aby sala była wypełniona po brzegi – zachęcał. Wszyscy jesteśmy zaproszeni: źli i dobrzy, a kolejność jest nieprzypadkowa, na Eucharystię.

Po homilii Ks. Proboszcz pobłogosławił różańce, a rodzicie wręczyli je swoim dzieciom. Rodzicom i Opiekunom dzieciom przygotowującym się do 1. Komunii świętej bardzo dziękujemy za obecność na niedzielnej Mszy św. i życzymy dobrego czasu przygotowań oraz Bożego błogosławieństwa w trudzie wychowania.