kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA – 01.10.2017

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA – 01.10.2017

Uczmy się od Maryi, jak odpowiadać na zaproszenie Pana Boga do pracy w winnicy nie tylko słowami ale całym życiem – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy św. na zakończenie procesji różańcowej ulicami Rzeszowa. W nabożeństwie uczestniczyło około dwa tysiące osób.

PROCESJA RÓŻAŃCOWA 2017      W niedzielę, 1 października 2017 r.odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Organizatorem nabożeństwa była Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. Modlitwę koordynowali: ks. Stanisław Potera – asystent diecezjalny Akcji Katolickiej i ks. Rafał Flak – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.

Procesja rozpoczęła się pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów. Punktualnie o godz. 15.00 ks. Rafał Flak rozpoczął Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie wprowadził do rozważań różańcowych zachęcając do modlitwy w intencji Ojczyzny. Modlitwie różańcowej przewodniczył bp Jan Wątroba. W nabożeństwie uczestniczył bp Kazimierz Górnyi kilkunastu księży, m.in. z Kurii Diecezjalnej i kilku proboszczów rzeszowskich parafii.

W procesji ulicami Rzeszowa dzieci i młodzież niosły figurę Matki Bożej Fatimskiej i relikwie św. Franciszka i św. Hiacynty wypożyczone z katedry rzeszowskiej. Członkowie Bractwa św. Michała z  parafii św. Michała w Rzeszowie oraz Bractwa św. Józefa z parafii św. Józefa w Rzeszowie oraz Rycerze Kolumbana zmiany nieśli krzyż. W nabożeństwie uczestniczyli także, m.in., harcerze i harcerki.

Uczestnicy śpiewając pieśni maryjne i rozważając tajemnice chwalebne różańca przeszli ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Ojców Bernardynów.

Eucharystii na zakończenie procesji przewodniczył bp Jan Wątroba. W homilii bp Wątroba nawiązał do fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza o posłaniu synów do winnicy. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że wszyscy jesteśmy powołani do pracy w winnicy i tak jak synowie z opowiadania Jezusa Chrystusa różnie na to powołanie odpowiadamy. Wzorem dla nas powinna być Maryja, w przypadku której za deklaracją szło piękne życie: „Uczmy się od Maryi, jak odpowiadać na zaproszenie Pana Boga do pracy w winnicy nie tylko słowami ale całym życiem”.

Na zakończenie homilii Biskup Rzeszowski zachęcił zebranych do włączenia się w akcję „Różaniec do granic”, która odbędzie się 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej.

Podczas Mszy św. dary eucharystyczne przynieśli członkowie zarządu i prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej: Halina Szydełko– przewodnicząca, Kazimierz Gołojuch – zastępca oraz Adam i Małgorzata Kawałkowie – członkowie prezydium.

Tekst i zdjęcia: ks. T. Nowak