kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

ŚRODA POPIELCOWA 2017

ŚRODA POPIELCOWA 2017

POPIELECZa nami Środa Popielcowa, która rozpoczęła w Kościele okres Wielkiego Postu. Kolor fioletowy w liturgii, brak śpiewu Alleluja i bardziej spokojne pieśni kościelne o tematyce krzyża i męki Pana Jezusa wraz z nabożeństwami Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów mają nam pomóc w dobrym przeżyciu tego wyjątkowego czasu przygotowania do świąt Paschy Chrystusa.

Dodatkową pomoc znajdziecie codziennie na kanale YouTube z odrobiną parafialnego akcentu =). Zapraszamy do subskrybcji:

{youtube}z3HR18CGBaY{/youtube}

Kolejna Środa Popielcowa wprowadziła nas w okres Wielkiego Postu, w czas szczególnej refleksji i pracy nad samym sobą, czas przygotowujący nas do rozważania męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, do pięknego i owocnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. Popiół do posypywania głów uzyskuje się ze spalenia palm poświęconych podczas Niedzieli Męki Pańskiej, ów popiół symbolizuje przemijalność, śmiertelność i znikomość życia ludzkiego. Ta symbolika ma pobudzić człowieka do żalu, nawrócenia i pokuty. Przez pokutę człowiek odwraca się od swego starego, złego życia, a otrzymując przebaczenie grzechów, ma udział w życiu wiecznym. Podchodząc tego dnia do kapłana, przyjmijmy całym sercem słowa, które on wypowie przy posypaniu popiołem naszych głów na znak pokuty „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Niech te słowa sprawią prawdziwe nasze nawrócenie ku Bogu, który chce nas zaprosić do udziału w swym szczęściu.

Ewelina Nawacka