kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

STADION MŁODYCH – RELACJA

IMG 2018100W sobotę, 6 października, z naszej Parafii i Dekanatu Rzeszów – Katedra udało się 74 osoby do Warszawy na Stadion Narodowy. Uczestniczyliśmy w „Stadionie Młodych: włącz pełnię wiary”. Idea spotkania skupiła jest wokół rozpoczętego 3 październiku Synodu Biskupów w Rzymie nt.: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Z Parafii wyjechaliśmy o godz.: 6:00 pod opieką ks. Czesława i Siostry Elżbiety. Na Stadion Narodowy weszliśmy w południe. Spotkanie rozpoczęło się od wezwania Ducha Świętego i modlitwy uwielbienia.

W spotkaniu wzięły udział znane zespoły oraz muzycy, m.in.: Rock and Fire, Wyrwani z Niewoli, TGD, ks. Kuba Bartczak, Besiu, Gospel Rain & Chór dla Jezusa, Exodus 15, Muode Koty, Full Power Spirit, Muniek Staszczyk i inni. Śpiewy przeplatane były konferencjami i świadectwami, wśród nich bardzo interesujące było wystąpienie charyzmatyka Marcina Zielińskiego i wideokonferencja Ks. Biskupa Grzegorza Rysia. O godz.: 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadził ordynariusz Diecezji Warszawsko – Praskiej Ks. Biskup Romuald Kamiński. Mszę świętą celebrował ks. kardynał Kazimierz Nycz, w asyście około sześciuset kapłanów. Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup Edward Dajczak. Bardzo interesujące było także przedstawienie – rysowanie piaskiem.

W trakcie wystąpień i śpiewów na płycie Stadionu Narodowego można było także przyjąć sakrament spowiedzi w Strefie Pojednania, adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy lub poprosić o modlitwę wstawienniczą kapłanów, siostry zakonne i wolontariuszy. W Strefie SŁOWA można było posłuchać konferencji i świadectw, m.in.: Arkadiusza Łodziewskiego, Patrycji Hurlak, Henryka Krzosek, Adama Woronowicza, ks. dra Tomasza Bielińskiego, Dominiki Figurskiej, ks. dra hab. Piotra Kieniewicza, ks. dra hab. Tomasza Szałandy, ks. Dominika Chmielewskiego. Spotkanie zakończyło się adoracją Pana Jezusa i błogosławieństwem o północy. Do naszej Parafii powróciliśmy przed godz.: 7:00 w niedzielę.

Składamy serdeczne podziękowanie ks. Kamilowi Kojder z Parafii Biała, który czuwał nad organizacją całego wyjazdu w naszym Dekanacie i postarał się o dofinansowanie. Więcej informacji i dokumentacji spotkania można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.stadionmlodych.pl Głównym organizatorem spotkania na Stadionie Narodowym był ks. Rafał Jarosiewicz z Fundacji SMS z nieba i Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska. W spotkaniu wzięło udział około 40 tysięcy ludzi.

Ks. Czesław