kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

SZEREGI LSO PONOWNIE OTWARTE

SZEREGI LSO PONOWNIE OTWARTE!

PORTA LSOLiturgiczna Służba Ołtarza (LSO) naszej Parafii po raz kolejny otwiera swoje szeregi na nowych kandydatów do służby przy ołtarzu Pańskim.

LSO to grupa chłopców i mężczyzn posługujących w różny sposób w kościele podczas sprawowania liturgii. To zaszczytna służba, która daje dużo satysfakcji i radości, bo odnosi się bezpośrednio do Boga i do wspólnoty parafialnej. Jest to także wielka odpowiedzialność i wyróżnienie. Poprzez kolejne stopnie formacji kandydaci, a potem także sami ministranci, są przygotowywani do wypełniania określonych funkcji podczas liturgii. Przede wszystkim jednak LSO daje wspólnotę, prawdziwe przyjaźnie, okazje do spędzania razem czasu i daje dobre przygotowanie do dorosłego życia, które niejako wieńczy, choć wcale nie kończy, posługę przy ołtarzu. Wymagania są duże, bo do służby Pańskiej potrzeba chłopców zdolnych do poświęceń, zdyscyplinowanych, sumiennych i wiernych zobowiązaniom, a także szczerych i uczciwych. Potrzeba także otwartości na kolegów i życzliwości wobec przełożonych. Przede wszystkim jednak potrzeba chęci i determinacji. Można śmiało powiedzieć, że każdy, kto prawdziwie pragnie zostać ministrantem, może tego dokonać. Potrzeba tylko przyjść i rozpocząć tę przygodę!

FORMACJA

Nasza LSO podzielona jest na trzy grupy. Pierwszą stanowią kandydaci na ministrantów. Przez około rok przygotowują się przez pod okiem księdza opiekuna i animatora do wstąpienia w grono ministrantów. Po pozytywnie zdanym egzaminie zostają przyjęci do LSO podczas niedzielnej Eucharystii. Drugą grupę stanowią ministranci uczęszczający do szkoły podstawowej. Mają osobne zbiórki z księdzem i własnym animatorem. Doskonalą swoje umiejętności i zdobywają kolejne stopnie i posługi w ramach kursów podczas wakacji, ferii, a także podczas rocznej formacji w parafii. Najstarsi ministranci (gimnazjaliści) swoje spotkania mają w soboty i w większości są już lektorami lub przygotowują się do pełnienia funkcji lektora oraz innych, które powierza się starszym i bardziej doświadczonym. Na te zbiórki zaproszeni są także lektorzy ze szkół ponadgimnazjalnych i studenci.

SPORT I ROZRYWKA

Poza zbiórkami, nauką i formacją ministranci mają wiele okazji do zabawy i rozrywki oraz uprawiania sportu. Młodsi ministranci grają w poniedziałki o 16:00 na sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 8 przy ul. Miodowej, a starsi wieczorem tego samego dnia w sali Instytutu Teologiczno-Pastoralnego (Seminarium). Lektorzy w soboty biorą udział w Rzeszowskiej Lidze Lektorskiej w piłce nożnej. Poza tym w czasie wiosny i lata organizowane są piesze wycieczki, a dla starszych rowerowe, a nawet wypady na kajaki. Kto chce, zawsze może pobiegać lub wybrać się wspólnie na basen czy kręgle. Można nas spotkać również w kinie. Można by mówić wiele, ale wszystko to zależy od samych ministrantów. Jeśli wspólnie chcemy czegoś dokonać, po prostu to robimy. Wystarczy chcieć.

Jeśli więc chcesz zostać ministrantem, nie zastanawiaj się długo. Przyjdź na najbliższą zbiórkę dla kandydatów – wtorek 14 lutego o godz. 16:00 (termin uległ zmianie!) do Domu Parafialnego i zgłoś swoją chęć wstąpienia do LSO. Wystarczy byś rozpoczął przygodę z LSO, a ona pociągnie Cię dalej sama.

Przyjdź! Czekamy na Ciebie!

ks. Piotr i Wspólnota LSO