kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 2017

UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 2017

„Przed tak Wielkim Sakramentem…”

BOŻE CIAŁO 1     Tradycja katolicka pozwala w poszczególne okresy roku liturgicznego i kalendarzowego, przybliżać się do konkretnych tajemnic wiary czy osób świętych. Jeszcze brzmią w naszych uszach majowe imiona Maryi wyśpiewywane w litanii loretańskiej, które przybliżały osobę Rodzicielki naszego Zbawiciela. Niedawno przez okresy Wielkiego Postu, Truduum i Wielkanocny uczestniczyliśmy w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Po tych wydarzeniach Jezus powrócił do Ojca w niebie. Powrócił, ale nas nie zostawił.

Każda Eucharystia jest doświadczeniem żywej obecności Jezusa, nie w sposób symboliczny jako wspomnienie, ale rzeczywisty jako uobecnienie. Uczestnicząc w Eucharystii, adorując Najświętszy Sakrament, klękając przed Tabernakulum, stajemy tak blisko Jezusa, że razem z Nim wchodzimy do wieczernika, stajemy pod Jego Krzyżem, jesteśmy świadkami Zmartwychwstania. Ta Eucharystia jest dla nas pokarmem na życie wieczne.

BOŻE CIAŁO 2Czerwiec to czas, w którym szczególnie zbliżamy się do tej wielkiej Tajemnicy wiary, że On Bóg żywy jest obecny w tej małej białej Hostii Chleba, konsekrowanej na każdej Mszy Świętej. Tę wiarę i uwielbienie wyraziliśmy w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej w ostatni czwartek, czynimy to w dalszym ciągu w liturgicznej oktawie.

BOŻE CIAŁO 3W pieśni Eucharystycznej śpiewamy: „co dla zmysłów niepojęte… (bo smak, zapach, wygląd pozostają niezmienne) …nich dopełni wiara w nas”. Wykorzystajmy pozostałe dni czerwca, na pogłębienie tej wiary poprzez lekturę Pisma Świętego, dokumentów Kościoła, opisów cudów eucharystycznych, ale także poprzez nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, Adorację i świadomy udział w Mszy Świętej.