kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Uroczystość św. Michała Odpust parafialny

W niedzielę 27 września rozpoczęliśmy przeżywanie odpustu parafialnego w naszej wspólnocie. Zapraszamy wszystkich parafian oraz sympatyków naszej parafii do wzięcia udziału w nabożeństwach odpustowych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania – w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00. Wszystkich czcicieli św. Michała zapraszamy do udziału w na nabożeństwach wypraszających nam przez Jego wstawiennictwo potrzebne dary i łaski: w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:30.

Jak zyskać odpust zupełny w dni „Odpustu parafialnego” oraz czym są odpusty kilka zdań poniżej. 

Odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego, intencję tę należy określić przed uzyskaniem odpustu. W jednym dniu można uzyskać odpust zupełny tylko raz. Konieczny jest stan łaski uświęcającej. Wypada, aby Spowiedź św. była najpierw. Jeśli chcemy w ciągu kilku dni uzyskać kilka odpustów zupełnych, to Spowiedź św. wystarczy jedna, jeśli tylko nie popełnimy grzechu ciężkiego. Pozostałe warunki trzeba wykonywać za każdym razem od nowa, a ich kolejność jest dowolna. Wypada, by były wykonane w jednym dniu. Tym, którzy nie mogą spełnić warunków potrzebnych do uzyskania odpustu, np. chorym, może kapłan na Spowiedzi św. zmienić wszystkie warunki na inne.
Najpierw podane zostaną warunki „zwykłe” (tzn. zawsze takie same), a na końcu, w punkcie piątym – czynność, którą należy wykonać w dniu odpustu parafialnego:
1. Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).
2. Komunia św. (w dowolnej intencji).
3. Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz…” i jedno „Zdrowaś…”).
4. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich
5. Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni – czyli naszego Kościoła Parafialnego i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz…” i „Wierzę…”.