kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

WARSZTATY JEDNOŚCI 2018

WARSZTATY JEDNOŚCI 2018RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.

            Piękny pejzaż Chmielnickich wzgórz, droga wiodąca na znaną wszystkim mieszkańcom Rzeszowa i okolic górę Magdalenkę i wyłaniający się za lasu Dom Młodych, to krajobraz jaki towarzyszył Diakonii animatorów z naszej parafii w ubiegły piątek i sobotę. Przeżywali bowiem już tradycyjnie jak każdego roku Warsztaty Jedności, a więc wyjazdowy dzień skupienia.

            Miał on za zadanie jeszcze bardziej pogłębić ich wiarę, zachęcić do wzajemnej służby na rzecz parafialnej Oazy i utwierdzić jedność pomiędzy animatorami. Pomocą w osiągnięciu zamierzonych celów była Eucharystia z licznymi komentarzami wyjaśniającymi poszczególne jej części, wspólna modlitwa Liturgią Godzin, spotkania poruszające temat Ducha Świętego w życiu chrześcijan, oraz wspólna integracja przez przygotowywanie posiłków, gry, wspólne rozmowy.

            Warsztaty te jak każdy wyjazd naszej wspólnoty rzeczywiście tworzyły klimat wspólnoty i jedności między uczestnikami. Grupa kilkunastu młodych ludzi wraz z ks. Dominikiem powróciła umocniona, wypoczęta i zadowolona, by budować jedność także poza wspólnotą Oazową.

Jedność wspólnot chrześcijańskich, rodzin chrześcijańskich są świadectwem tego, że Ojciec posłał Jezusa. /Papież Franciszek/

Zuzia