kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Wybawca mój żyje

Lecz ja wiem: Wybawca mój żyje,
i jako ostatni stanie na ziemi. Potem me szczątki skórą przyodzieje,
i ciałem swym zobaczę Boga.
To właśnie ja Go zobaczę, moje oczy ujrzą, nie kto inny.” (Hi 16, 19-20)

Bóg jest zawsze miedzy nami. Zmartwychwstały Jezus, wstępując do nieba nie zostawia nas samymi. Jest pośród nas w Eucharystii- każdego dnia mogę patrzeć na mojego Pocieszyciela, adorować Go, spędzić z Nim, choć chwilę czasu na rozmowie o tym, czym żyję. Jest z nami w Słowie- czytając choćby jedno zdanie dziennie z Pisma Świętego, mogę usłyszeć Jego głos. Jest z nami także poprzez drugiego człowieka- małżonka, dziecko, przyjaciela, którzy są jego pomocnikami, i przypominają nam o Bogu, który JEST, bo to prawdziwe szczęście mieć Kogoś, Kogo interesuje jak mi minął dzień.

Bóg jest Panem, wszystko do Niego należy. Ja tak naprawdę niewiele wiem, choć wydaje mi się ze wszystko rozumiem; On działa w sposób tak zaskakujący, wymykający się naszemu myśleniu…Jednak jedno jest pewne, że bez Boga i cierpienie jest bez sensu, i życie, i radości, i straty i zyski. A ja sam nie wszystko muszę rozumieć, czasem trzeba zamilknąć by usłyszeć, zobaczyć i zadziwić się Bogiem, który jest taki nieoczywisty. Milczenie to wyraz zaufania i wiary, nawet wtedy, gdy na niektóre pytania nie udziela mi odpowiedzi.

Spojrzenie wiary nie skupia się na tym, co kryje grób, ale na nowym życiu, które objawia Zmartwychwstały. Także do nas stosują się słowa skierowane do uczniów Jezusa: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tutaj; zmartwychwstał” (Łk 24,5n.).

Homilia ks. Jakub – Hi 19,1.23-27a