kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

11.11.2022 – WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

„Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z której wyrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz. Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego …”
W piątek (11 listopada) po Mszy świętej wieczornej (podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za wolną Ojczyznę i prosiliśmy o pokój i rozwój dla niej) w kościele odbyła się Wieczornica Patriotyczna upamiętniającą 104 rocznicę odzyskania wolności i suwerenności naszej Ojczyzny. Wieczór ten zorganizowany został przez Chór Parafialny „Michael” i młodzież z KSM-u pod opieką ks. Rafała Kłosa. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu i przypomnieliśmy sobie, że w 1918 roku po 123 latach zniewolenia Polska wróciła na mapę Europy. Dzięki wysiłkom wielu ludzi żyjemy w wolnym kraju. Następnie odbyła się
część artystyczna. Montaż słowno-muzyczny składał się z dwóch części: krótkich informacji historycznych oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Ważną częścią wieczornicy było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez wszystkich zgromadzonych. Teksty piosenek były wyświetlane na ekranie. Śpiewaliśmy takie pieśni jak: „Rota”, „Pierwsza brygada”, „Serce w plecaku” i wiele innych. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Ewelina Nawacka