kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Rycerstwo Św. Michała

Celem Bractwa jest modlitwa za rodzinę, parafię i Kościół oraz szerzenie czci Boga, Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Michała Archanioła.

Do obowiązków Rycerzy należy między innymi: troska o życie w stanie łaski uświęcającej i chrześcijański styl życia, czynny udział w programie formacyjnym Rycerstwa oraz codzienna modlitwa o godzinie 21.00. Rycerze mają udział w dobrach duchowych Rycerstwa, uczestnicząc w owocach Mszy św. odprawianych w pierwszy wtorek miesiąca w intencji ich i ich rodzin, codziennych modlitw i ofiar członków Rycerstwa oraz codziennej modlitwy do św. Michała Archanioła. 

Rycerze pozdrawiają się zawołaniem „Michael – Któż jak Bóg”.

1-Pierwsza Kapituła Rycerstwa św. Michała Archanioła w Rzeszowie

20-lecie Rycerstwa św. Michała Archanioła

Idea powołania Bractwa św. Michała Archanioła zrodziła się podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych w dn. 29 marca – 1 kwietnia 2003 roku przez ks. Mariana Balickiego, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Nisku. Rekolekcjonista gorąco zachęcał mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerstwa, czego pierwszym krokiem było wypełnienie i złożenie pisemnej deklaracji. Po Świętach Wielkanocnych, pod troskliwą duchową opieką ks. proboszcza Stanisława Potery Bractwo rozpoczęło regularne, comiesięczne spotkania w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Czytaj więcej »