STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645703
Visit Today : 28
Visit Yesterday : 141
This Month : 5869
This Year : 5869
Total Visit : 1645703
Hits Today : 103
Total Hits : 698422
Who's Online : 3

Chór Michael

TRWA NABÓR DO CHÓRU MICHAEL

Jesteśmy otwarci na nowych chórzystów
i z chęcią przyjmujemy w nasze szeregi nowych członków
, bez względu na wiek,
bowiem zróżnicowanie barw głosowych i doświadczenia śpiewaczego stanowią siłę każdej grupy chóralnej.

Niezależnie od tego, czy już gdzieś śpiewałeś, czy jeszcze nie;  czy jesteś uczniem szkoły średniej, studentem, osobą pracującą czy emerytem – zapraszamy 🙂

Próby chóru odbywają się we środy w godz. 18.00 – 20.00
w Domu parafialnym (salka na I piętrze).

 Mile widziana jest każda osoba, która lubi śpiewać,
pragnie włączyć się w działalność grupy oraz rozwijać swoje zdolności muzyczne.
CHOR

Chór Michael działający przy Parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie jest jedną z najstarszych grup formacyjnych czynnie działających przy parafii. Czterogłosowy chór mieszany powstał w lutym 1987 roku. Kilka tygodni później debiutował w czasie Mszy św. Rezurekcyjnej.

Chór Michael od prawie 35 lat ubogaca swoim śpiewem najważniejsze uroczystości parafialne.

Czterogłosowy chór Michael (sopran, alt, tenor, bas) z roku na rok sukcesywnie poszerza swój repertuar i umiejętności. Podczas cotygodniowych prób chórzyści intensywnie kształcą emisję głosu, intonację, dykcję, trenują właściwe oddychanie, utrwalają utwory dotychczas poznane, poznają nowe utwory oraz, a może przede wszystkim spotykają się ze sobą jako grupa, którą łączy pasja do śpiewu i muzyki chóralnej. W repertuarze chóru Michael między innymi: pieśni eucharystyczne, pieśni maryjne, kolędy i pastorałki, pieśni wielkopostne i wielkanocne, piosenki patriotyczne i biesiadne.

Aktualnie chór Michael tworzy grupa ok. 20 osób, w różnym wieku. Są to zarówno osoby pracujące w różnych zawodach, jak i emeryci. Wielu chórzystów śpiewa w chórze od początku jego istnienia, ale nie brakuje też osób które z roku na rok dołączają i zasilają szeregi chóralne, bowiem przynależność do chóru to nie tylko próby, ćwiczenia, występy, koncerty, ale także wspólne przebywanie i wzajemne poznanie się przy okazji regularnych spotkań.

Opiekun chóru: Ks. Stanisław Potera
Dyrygent: Agnieszka Topolewicz
Prezes: Jan Kulasa

Aby śpiewać w chórze Michael potrzeba jedynie troszkę zdolności muzycznych
i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew.
Innych rzeczy sukcesywnie się uczymy 🙂

Zainteresowanych prosimy o kontakt
z p. Agnieszką Topolewicz,
e-mail: agatopolewicz@gmail.com,
nr tel. kom. 698 268 881

30 lecie Chór

30-LECIE CHÓRU „MICHAEL” CZ. II

Parafialny Chór „Michael” za swoje 30 lat istnienia dziękował w niedzielę (28.05.2017) podczas Mszy św. o godz. 12:00. Przewodniczył jej ks. Proboszcz Stanisław, który podkreślił znaczenie chóru we wspólnocie parafialnej i liturgicznej oraz wspomniał historię jego powstania i rozwój. Niech patron naszej parafii, którego imię nosi chór oraz św. Cecylia orędują za wszystkimi, którzy należeli lub należą do tej śpiewającej wspólnoty.

Czytaj więcej »
chór michael

30-lecie Chóru „Michael”

Mija 30 lat kiedy z inicjatywy ks. Proboszcza Stanisława Potery, w lutym 1987 roku, udało się zorganizować 4 – głosowy chór mieszany, który stanowi jedną z grup formacyjnych naszej parafii. Dyrygentem chóru został p. Jan Cynarski. Po kilku tygodniach swej działalności już w czasie Mszy św. Rezurekcyjnej chór wystąpił po raz pierwszy. Od tego momentu grupa ta rozwijała się bardzo dynamicznie. Szybko liczba członków zwiększyła się z około 18 do ponad

Czytaj więcej »