STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1677783
Visit Today : 158
Visit Yesterday : 152
This Month : 5060
This Year : 37949
Total Visit : 1677783
Hits Today : 623
Total Hits : 811473
Who's Online : 3

Duszpasterze

PROBOSZCZ

Ks. Michał Bator

Pochodzi z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gwoźnicy Górnej. Ukończył Zespół Szkół Rolniczych im. Mikołaja Kopernika w Miłocinie. Po ukończeniu Seminarium Duchownego  w Przemyślu i uzyskaniu tytułu  magistra teologii na KUL-u został wyświecony na kapłana 21.05.1994 roku. W roku 2005 uzyskał Licencjat z teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (OU) w  Instytucie Ekumenizmu i Badań nad Integracją (IEBI UO). Jako wikariusz posługiwał w parafii: Czarna Sędziszowska, Chmielnik i Cmolas. W latach 2000-2013 wyjechał na misje do archidiecezji praskiej w Czechach,  posługując w Parafii w Českém Brodě, Pradze i Kralupy nad Vltavou. Przez ostatnie 7 lat pełnił funkcje proboszcza i kustosza Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie a od 17.08.2020 otrzymał nominację na proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Jako motto życia kapłańskiego wybrał zdanie z Ewangelii św. Mateusza:  „Wszystko, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili i wy im czyńcie” (Mt 7,12).

Kontakt: tel. 784 387 331

WIKARIUSZE

Ks. Czesław Matuła

Pochodzi z Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Młp. Praca magisterska z liturgiki pt.: „Błogosławieństwa dotyczące osób w rodzinie według Obrzędów Błogosławieństw dostosowanych do zwyczajów diecezji polskich, na przykładzie parafii Mazury koło Sokołowa Młp.”, napisana pod kierunkiem ks. dra Stanisława Mazura. Jako motto życia kapłańskiego wybrał słowa z 2 Listu do Koryntian: „Pan mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali» (12,9). Poprzednio pracował w Parafii p.w. Św. Doroty w Harklowej. W Parafii opiekuje się dwoma Kręgami Rodzin, Ruchem Światło-Życie. Jest katechetą w Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie.

Ks. Rafał Kłos

Pochodzi z Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Praca magisterska z historii Kościoła pt.: „Historia parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach w latach 1989 – 2009”, napisana pod kierunkiem ks. dra Andrzeja Motyki. Jako motto życia kapłańskiego wybrał słowa z 2 Listu do Koryntian: „Pan mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali» (12,9). Poprzednio pracował w Parafii p.w. Św. Józefa Robotnika w Pstrągowej. W Parafii opiekuje się trzema Kręgami Rodzin, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Jest katechetą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie. 

ks. Jakub Oczkowicz

Ks. Jakub Oczkowicz

Pochodzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach. Praktykę diakońską odbył w parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu. Obronił pracę magisterską z Muzyki Kościelnej „Odnowa muzyki sakralnej w Sacrosanctum Concilium na podstawie wybranych periodyków muzyczno-liturgicznych”, napisaną pod kierunkiem ks. dra Andrzeja Widaka. Jako motto kapłańskie wybrał słowo: „JESTEM” (Wj 3,14) oraz Daj się poprowadzić Słowom Jezusa. W parafii opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza, KWC, scholą „Maryjek” oraz stroną internetową i mediami społecznościowymi. Jest katechetą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie.

ZGROMADZENIE SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK NMP NIEPOKALANIE POCZĘTEJ - STARA WIEŚ

Siostra Maria Stadnyk – przełożona

Siostra Helena Bargieł

Siostra Aniela Przybyło 

Siostra Barbara Fraczek

POMOC DUSZPASTERSKA W PARAFII​

ks.Proboszcz

Ks. Stanisław Potera

Pochodzi z parafii pw. Św. Katarzyny w Starym Żmigrodzie. Twórca i pierwszy proboszcz parafii Św. Michała Archanioła, (od 1981 r). Kanonik Kapituły Katedralnej, Referent „Caritas Kapłanów”, Asystent Kościelny Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Od sierpnia 2020 r. przebywa na emeryturze.  

D.Kielb2

Ks. Dominik Kiełb

Pochodzi z parafii pw. Ignacego Antiocheńskiego i Maksymiliana Kolbe w Łowisku. Ukończył Liceum ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sokołowie Młp. Obronił pracę magisterską pt.: Eucharystia w życiu duchowym błogosławionego Karola de Foucauld napisaną na seminarium z teologii duchowości pod kierunkiem ks. dra Pawła Synosia. Praktykę diakońską odbył w parafii Nienaszów. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: Nie lękaj się, bo Cię wykupiłem, wezwałem Cię po imieniu, Tyś moim (Iz 43,1). Decyzją Księdza Biskupa skierowany na studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.