STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1541174
Liczba wizyt dzisiaj : 3
Liczba wizyt wczoraj : 139
W tym miesiącu : 4170
W tym roku : 72224
Wszystkie wizyty : 1541174
Liczba odwiedzin dzisiaj : 15
Wszystkie odwiedziny : 307250
Online : 3

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela zwykła
18 października 2020

 1.  Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto Ja – poślij mnie”. Szczególną modlitwą obejmujemy naszych kapłanów rodaków, posługujących w kościele misyjnym. Również dziś – w Święto św. Łukasza – modlimy się za pracowników Służby Zdrowia.
 2. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa msza św. w czasie której nastąpi poświecenie i wręczenie różańców dzieciom klas 3A i 3B z SP 21. W przyszłą niedzielę różańce zostaną wręczone dzieciom z pozostałych klas – 3C i 3D.
 3. We wtorek i czwartek o godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkania formacyjne. Spotkania odbędą się zdalnie w wersji online – bardzo prosimy rodziców o pomoc w ich organizacji, poprzez  umożliwienie kandydatom uczestnictwa w tych spotkaniach za pomocą środków multimedialnych.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 16.30. Po nabożeństwach jest wprawdzie możliwość przyjęcia komunii świętej, jednak zachęcamy w roku Eucharystii do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii.
 5. Ze względu na zaostrzającą się sytuację epidemiologiczną, przypominamy i informujemy, że Komunię Św. można przyjmować na rękę lub do ust. Ponieważ Komunia św. na rękę powinna być udzielana odrębnie, dlatego prosimy, aby chętne osoby ustawiały się w procesji. Kapłan udziela Komunii św. na rękę przy figurze św. Michała Archanioła. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, następnie bierzemy Ciało Pańskie prawą ręką i spożywamy stojąc przed kapłanem (nie odchodzimy bez spożycia Ciała Pańskiego). Komunia św. do ust udzielana jest osobom klęczącym na stopniu przed Ołtarzem lub tam stojącym. Przystępując do Komunii św. prosimy o zachowanie odległości między osobami. Starajmy się przyjmować Ciało Pańskie spokojnie i bez niepotrzebnego pośpiechu.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone z racji obchodów XX Dnia Papieskiego na Żywy Pomnik JPII – ofiara wyniosła 4338 zł.
 7. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy w intencji bliskich zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy modlić się w ich intencji w wypominkach. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe na których prosimy czytelnie wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych w modlitwie (w mianowniku – bez odmieniania). Kartki prosimy wrzucać do skrzynki wyłożonej pośrodku kościoła. W każdy piątek w intencji zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana Msza Święta. Dziękujemy za złożone z tej okazji ofiary.
 8. W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:
 9. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni. Zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć do 100 osób. Bardzo prosimy
  o zachowanie tego limitu.
 10. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
 11. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
 12. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
 13. Jako duszpasterze zapewniamy że, przy wykonywaniu posługi liturgicznej przestrzegamy rygorów sanitarnych, na bieżąco dezynfekujemy dłonie przy sprawowaniu sakramentów, konfesjonały oraz inne miejsca sprawowania posługi duszpasterskiej. Ponadto dwa razy w tygodniu dezynfekowane są ławki w kościele. Spotkania w grupach duszpasterskich ograniczone są do 10 osób, stąd na czas trwania tzw. „czerwonej strefy” – zawieszamy spotkania młodzieżowych grup duszpasterskich powyżej tego limitu. Zostaną zastąpione spotkaniami on-line.