STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1677784
Visit Today : 159
Visit Yesterday : 152
This Month : 5061
This Year : 37950
Total Visit : 1677784
Hits Today : 637
Total Hits : 811487
Who's Online : 2

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Informacje dla Rodziców i Opiekunów dzieci klas III w związku z przyjęciem Sakramentu I Komunii św. w 2022 r.

Informacje dla Rodziców/Opiekunów dzieci klas III w związku z I Komunią św. w 2022 roku

Program przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania
oraz Pierwszej Komunii świętej w parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie

„Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim święto, w którym celebrujemy Jezusa, który zawsze chciał pozostać przy nas i który nigdy się od nas nie odłączy. Święto to stało się możliwe dzięki naszym ojcom, naszym dziadkom, naszym rodzinom i wspólnotom, które pomogły nam wzrastać w wierze.

Przyjęcie pierwszej Komunii św. oznacza pragnienie, aby każdego dnia być bardziej zjednoczonym z Jezusem, wzrastania w przyjaźni z Nim i chęci, aby także inni mogli cieszyć się radością, którą chce On nam dać. Pan was potrzebuje, aby mógł dokonać cudu dotarcia ze swą radością do wielu waszych przyjaciół i krewnych”.

Papież Franciszek, Z homilii do Dzieci Pierwszokomunijnych, Bułgaria, 6 maja 2019r.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie

W związku z udzielaniem sakramentu I Komunii św. dzieciom w klasie III jako katecheci ZSP Nr 6 oraz SP nr 21 w Rzeszowie zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłoszenie, zgodnie z Państwa wolą, chęci przystąpienia do I Komunii św. Waszych dzieci w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Jest to związane z organizacją uroczystości w naszej parafii. Informujemy, że zwyczajnym miejscem przyjęcia I Komunii św. jest parafia Państwa zamieszkania. Jeśli wyrażają jednak Państwo wolę, aby Państwa dziecko przystąpiło do I Komunii św. ze swoją klasą w Parafii św. Michała Archanioła, prosimy fakt ten zgłosić przez wypełnienie niniejszej deklaracji (zamieszczonej poniżej).

W terminie późniejszym zostaną podane daty i godziny „prób” przed uroczystością. Kwestie strojów, fotografa i wystroju kościoła ( z wyłączeniem przestrzeni prezbiterium) Parafia zostawia do uzgodnienia rodziców z Siostrą odpowiedzialną za wystrój kościoła. Ponad to informujemy, że z przyczyn niezależnych od Parafii (np. obostrzenia związane z Covid-19)  termin udzielenia I Komunii świętej w naszej Parafii może ulec zmianie.