STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1616829
Visit Today : 77
Visit Yesterday : 188
This Month : 4828
This Year : 61407
Total Visit : 1616829
Hits Today : 233
Total Hits : 594503
Who's Online : 2

Schola

schola plakat page 001

Odnowa muzyki sakralnej dokonana przez Sobór Watykański II, a zapoczątkowana w ramach odnowy liturgicznej, ukazała ją, jako integralną część każdej celebracji liturgicznej, która nie tylko nadaje jej uroczystego charakteru, ale poprzez wspólnie wykonywany śpiew włącza wiernych w sposób czynny w jej przeżywanie.

„Muzyczna tradycja całego Kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości, wyróżniający się wśród innych form wyrazu artystycznego szczególnie tym, że śpiew kościelny, jako związany ze słowami, jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii” . Muzyka liturgiczna poprzez integralny związek z czynnościami liturgicznymi przyczynia się do uwielbienia Boga oraz uświęcenia wiernych. Muzyka, jako nośnik duchowych i estetycznych doświadczeń jest dla wiernych środkiem oddawania chwały Bogu oraz budowania wspólnoty zgromadzenia liturgicznego.

Pomocą w modlitwie śpiewem służy nam Schola, która składa się z ludzi młodych, czujących ważność śpiewu w trakcie liturgii.

Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00

schola plakat page 001

10.02.2018 ŚPIEWAJ Z NAMI!

10.02.2018 ŚPIEWAJ Z NAMI! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną ubogacić śpiewem Triduum Paschalne, na pierwszą w tym roku próbę scholi, która odbędzie się we wtorek, 13 lutego o godzinie 19 w budynku parafialnym. Szczególnie mile widziane osoby posiadające doświadczenie w śpiewie.  

Czytaj więcej »
schola5

DEBIUT SCHOLI – 30.04.2017

Wspaniały debiut… „Powstań, Panie, w swej potędze, chcemy śpiewać i moc Twoją sławić.” Ps 21.      W trzecią Niedzielę Wielkanocną (30.04.2017) w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.30 pięknym śpiewem zadebiutowała, niedawno powstała, schola młodzieżowa. Pierwszy występ nastąpił zaledwie po kilku próbach, na których młodzież pod czujnym okiem p. Damiana Skupniewicza – prowadzącego scholę, zaznajamiała się z repertuarem. Młodzież ćwiczyła także wzajemne słuchanie, bo pięknym pieśniom towarzyszyła gra na

Czytaj więcej »
schola plakat page 001

PROBA SCHOLI 7

PRZYPONIENIE DLA SCHOLI: Próba przed Mszą św. niedzielną jest w niedzielę o godz. 10:00 w Domu Parafialnym. NASTĘPNA PRÓBA: WTOREK 30 MAJA, GODZ. 19:30, Dom Parafialny

Czytaj więcej »
schola3

SCHOLA ROŚNIE

SCHOLA ROŚNIE       Nasza Schola Młodzieżowa rośnie. Z próby na próbę zwiększa się grono chętnych śpiewem i grą na instrumentach oddawać chwałę Bogu. Cieszy fakt, że ta grupa jest zróżnicowana wiekowo. Od czwartej klasy szkoły podstawowej po studentów. Scholę będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30. Jednocześnie pragniemy zaprosić kolejne osoby do naszego grona. Spotkania są stale otwarte na nowych gości!  

Czytaj więcej »
schola foto

Schola młodzieżowa

Z miłości do Boga i muzyki…      Powoli rośnie nasza schola młodzieżowa. Na próby przychodzą nowe osoby, w związku z tym skład wokalny oraz instrumentalny także się zmienia. Rozpoczynając od prostej polifonii repertuar z czasem ubogacą coraz bardziej złożone utwory, może za niedługo chóralne. Wszystko zależy od gorliwości muzyków. Oby Bóg – Największy Wirtuoz i Kompozytor – obdarzał ich cierpliwością oraz odbierał w tym dziele chwałę. „Chwal, duszo moja, Pana, chcę chwalić

Czytaj więcej »