kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Schola

schola plakat page 001

Odnowa muzyki sakralnej dokonana przez Sobór Watykański II, a zapoczątkowana w ramach odnowy liturgicznej, ukazała ją, jako integralną część każdej celebracji liturgicznej, która nie tylko nadaje jej uroczystego charakteru, ale poprzez wspólnie wykonywany śpiew włącza wiernych w sposób czynny w jej przeżywanie.

„Muzyczna tradycja całego Kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości, wyróżniający się wśród innych form wyrazu artystycznego szczególnie tym, że śpiew kościelny, jako związany ze słowami, jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii” . Muzyka liturgiczna poprzez integralny związek z czynnościami liturgicznymi przyczynia się do uwielbienia Boga oraz uświęcenia wiernych. Muzyka, jako nośnik duchowych i estetycznych doświadczeń jest dla wiernych środkiem oddawania chwały Bogu oraz budowania wspólnoty zgromadzenia liturgicznego.

Pomocą w modlitwie śpiewem służy nam Schola, która składa się z ludzi młodych, czujących ważność śpiewu w trakcie liturgii.

Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00

czuwanie adwentowe 2023

Wieczór Adwentowy

W najbliższą niedzielę tj. 17 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Wieczór Adwentowy z udziałem Scholi św. Michała i młodzieży z Oazy. W programie pieśni adwentowe oraz rozważanie Słowa Bożego.

Czytaj więcej »

Adwentowa Adoracja

W miniony piątek, 17 grudnia, odbyła się Adwentowa Adoracja prowadzona przez Scholę św. Michała. Modlitwa w oparciu o teksty biblijne zapowiadające przyjście wyczekiwanego Mesjasza przeplatana była pieśniami adwentowymi w opracowaniu scholii parafialnej. Adorację zakończyło indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Czas spędzony na wspólnej modlitwie, to idealny sposób na złapanie oddechu przed nadchodzącym tygodniem pełnym obowiązków domowych i przygotowań do zbliżających się świąt. Z Apokalipsy św. Jana „A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!»

Czytaj więcej »