kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Oaza

ruch

RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE

Ruch Światło-Życie w parafii św. Michała Archanioła istnieje od wielu lat. Moderatorem oazy jest ks. Czesław Matuła. Wspólnota składa się z Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej (OND i ONŻ). Oaza swoje spotkania ma w piątki przed Eucharystią. Po modlitwie dzieci uczą się śpiewu, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, a później spędzają czas na wspólnej zabawie. Młodzież spotyka się w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Spotkania obejmują: wspólną modlitwa, śpiew, spotkania w małych grupach, wieczór pogodny oraz adoracja Pana Jezusa. Grupa formacyjna po I° ONŻ uczestniczy także w Celebracjach Dziesięciu Kroków ku Dojrzałości Chrześcijańskiej w wyznaczone soboty.

Wspólnota oazowa angażuje się w oprawę muzyczną i liturgiczną podczas piątkowej Eucharystii oraz poprzez prowadzenie nabożeństw parafialnych. Oazowicze chętnie uczestniczą także w wycieczkach pieszych, wyjściach na lodowisko, lody, wyjazdach do kina itd. Wielkim powodzeniem cieszy się także wspólnie spędzany sylwester, organizowany już od kilku lat. Wspólnota oazowa jest otwarta na osoby, które pragną włączyć się do Ruchu Światło – Życie.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół.

Oaza to ruch katolicki, który liczy już 50 lat, założył ją Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Warto wspomnieć, iż Oazę niejako tworzył Jan Paweł II. Oaza gromadzi tysiące ludzi, którzy odkrywają prawdziwą radość płynącą ze wspólnoty i z miłości Bożej.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

To właśnie te słowa wyrażają nasz charyzmat. To ideał chrześcijańskiej dojrzałości w skrócie. Być dojrzałym chrześcijaninem oznacza stawać się nowym człowiekiem, w którym poznanie prawdy (światło) i egzystencja (życie) są jednością. Do tej jedności w człowieku może doprowadzić Duch Święty. To scalanie dokonuje się za cenę krzyża Chrystusowego i codziennego krzyża każdego człowieka.

Jako ruch odnowy posoborowej bierzemy czynny udział w życiu liturgicznym naszej parafii poprzez angażowanie się w ubogacanie Mszy Świętej śpiewem, czytaniem Słowa Bożego, świadectwem naszej wiary, którą każdy z nas przeżywa w sposób indywidualny jak i wspólnotowy. Ruch Światło – Życie to nie tylko nazwa bardziej lub mniej brzmiąca, ale to przede wszystkim styl życia. Naszym celem jest osiągniecie pełni świętości wypełniając charyzmat uformowany przez naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. W realizacji tego celu pomagają nam spotkania w małych grupach, wspólna Eucharystia, śpiew jak również wyjazdy formacyjne w ciągu roku oraz w wakacje.

Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Trzon wspólnoty tworzy diakonia animatorów, która prowadzi około trzydziestoosobową trzódkę uczestników poprzez radości i smutki życia codziennego oraz wskazuje drogę realizacji charyzmatu naszego ruchu.

W naszej parafii spotkania odbywają się w trzech grupach wiekowych. Oaza Dzieci Bożych to najmłodsza z naszych grup oazowych. Oaza Nowej Drogi to grupa osób od siódmej klasy, natomiast Oazę Nowego Życia tworzą osoby w wieku licealnym i starsi.

Wspólnota Ruchu Światło- Życie w naszej parafii spotyka się w każdy piątek.

Oaza Dzieci Bożych rozpoczyna swoje spotkania o godzinie 16:30, następnie o 17:15 spotykamy się wszyscy na wspólnym śpiewie, a o 18:00/19:00 uczestniczymy w Eucharystii całą wspólnotą.

Po Mszy Świętej Oaza młodzieżowa udaje się na swoje spotkania w małych grupach. Całe spotkanie kończymy wspólną modlitwą, po której mamy czas na dzielenie się smutkami i radościami minionego tygodnia przy herbacie i „małym co nieco”.

Dzieje się dużo, a może jeszcze więcej, jeśli zechcesz do nas dołączyć =)

czuwanie adwentowe 2023

Wieczór Adwentowy

W najbliższą niedzielę tj. 17 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Wieczór Adwentowy z udziałem Scholi św. Michała i młodzieży z Oazy. W programie pieśni adwentowe oraz rozważanie Słowa Bożego.

Czytaj więcej »

Majowy wypoczynek młodzieży

Miniony weekend tj. od 13-15 maja, młodzież z parafialnej Oazy oraz ministranci wraz z księdzem Jakubem, spędzili w Kotani, malowniczej wiosce położonej w Beskidzie Niskim. Weekendowe rekolekcje – warsztaty jedności – „Widać, co nie widać”

Czytaj więcej »