STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645702
Visit Today : 27
Visit Yesterday : 141
This Month : 5868
This Year : 5868
Total Visit : 1645702
Hits Today : 92
Total Hits : 698411
Who's Online : 1

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Kwc herb
KWC FOTO

Wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, jego wezwanie do Polaków o „przeciwstawianie się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa” stały się impulsem do podjęcia przez Ruch Światło-Życie w 1979 roku diakonii wyzwolenia i do zainicjowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jej założycielem został sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Do powstania KWC w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie doszło w roku 1993. Było to wynikiem rocznego Studium Trzeźwościowego w parafii Chrystusa Króla, a w którym brali też udział nasi parafianie. Pierwszym opiekunem i założycielem KWC w parafii został ks. Marek Dzik.

Celem KWC jest dawanie świadectwa człowieka wolnego od wszelkich nałogów, praktykowanie abstynencji od alkoholu i innych używek, przeciwstawianie się towarzyskiemu przymusowi picia, a także niesienie pomocy ludziom słabym i uzależnionym, m. in. poprzez modlitwę różańcową (I środa każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną).

Raz na kwartał w pierwszy wtorek miesiąca w parafii odbywa się specjalne nabożeństwo połączone z Mszą św. o uwolnienie i uzdrowienie z wszelkich nałogów zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bierze w nim udział Rycerstwo św. Michała Archanioła. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, którzy borykają się z tym problemem.

Moderatorem KWC w parafii św. Michała Archanioła jest ks. Dominik Kiełb. Grupa liczy 12 członków.

Spotkania odbywają się w pierwsze środy miesiąca po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Wsłuchujemy się w słowo Boże rozważając Ewangelię z dnia, a także w papieskie nauczanie, szczególnie katechezy środowe piapieża Franciszka, modlimy się za osoby uzależnione i współuzależnione, omawiamy aktualne wydarzenia z życia Kościoła, a przede wszystkim jesteśmy razem.

Serdecznie zapraszamy!

A. Guz

AA mityng Kopia

Mityngi AA

WIELKI POST – CZAS NA ZMIANY Jeśli wydaje Ci się, że masz kłopoty z piciem albo jeżeli Twoje picie osiągnęło pinkt, w którym zaczęło Cię trochę martwić… Mityngi AA zapraszają.             Poleca: Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Parafia św. Michała Archanioła w Rzeszowie  

Czytaj więcej »