kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Kwc herb
KWC FOTO

Wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, jego wezwanie do Polaków o „przeciwstawianie się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa” stały się impulsem do podjęcia przez Ruch Światło-Życie w 1979 roku diakonii wyzwolenia i do zainicjowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jej założycielem został sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Do powstania KWC w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie doszło w roku 1993. Było to wynikiem rocznego Studium Trzeźwościowego w parafii Chrystusa Króla, a w którym brali też udział nasi parafianie. Pierwszym opiekunem i założycielem KWC w parafii został ks. Marek Dzik.

Celem KWC jest dawanie świadectwa człowieka wolnego od wszelkich nałogów, praktykowanie abstynencji od alkoholu i innych używek, przeciwstawianie się towarzyskiemu przymusowi picia, a także niesienie pomocy ludziom słabym i uzależnionym, m. in. poprzez modlitwę różańcową (I środa każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną).

Raz na kwartał w pierwszy wtorek miesiąca w parafii odbywa się specjalne nabożeństwo połączone z Mszą św. o uwolnienie i uzdrowienie z wszelkich nałogów zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bierze w nim udział Rycerstwo św. Michała Archanioła. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, którzy borykają się z tym problemem.

Moderatorem KWC w parafii św. Michała Archanioła jest ks. Dominik Kiełb. Grupa liczy 12 członków.

Spotkania odbywają się w pierwsze środy miesiąca po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Wsłuchujemy się w słowo Boże rozważając Ewangelię z dnia, a także w papieskie nauczanie, szczególnie katechezy środowe piapieża Franciszka, modlimy się za osoby uzależnione i współuzależnione, omawiamy aktualne wydarzenia z życia Kościoła, a przede wszystkim jesteśmy razem.

Serdecznie zapraszamy!

A. Guz

kwc-30lat

Jubileusz 30-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

30 lat istnienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie Tak doniosła rocznica skłania nie tylko do podsumowań i refleksji, ale również do i wspomnień historycznych. Karol Wojtyła, z chwilą wyboru na stolicę Piotrową, skierował do Polaków słowa: ,,(…) o przeciwstawianiu się wszystkiemu co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa’’. Te słowa Jana Pawła II, stały się inspiracją do powołania przez Ruch Światło-Życie, w 1979r., diakonii

Czytaj więcej »
SIERPIEŃ-trzeźwość

Sierpień – miesiąc abstynencji

Sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych kieruje słowo „Prośbę o dar dobrowolnej abstynencji w sierpniu kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby w duchu odpowiedzialności za swoje życie, życie bliskich i wszystkich, których Bóg stawia na ich drodze, podjęli post w intencji trzeźwości narodu. Prosimy ludzi mediów, aby tworzyli

Czytaj więcej »

56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Kolejny inicjowany w naszej ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ma na celu ukazanie wartości trzeźwości i zagrożeń jakie płyną z niemiarkowanego spożywania alkoholu a także jest zaproszeniem do tego, by rozwijać trzeźwościową działalność wspólnot parafialnych. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy angażują się w apostolstwo trzeźwości w naszej parafii w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wspólnoty istniejącej od 1993 pod kierunkiem P. Adama Guza i opiekuna ks. Arkadiusza Króla. Niezastąpione jest Wasze świadectwo

Czytaj więcej »