kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Bierzmowanie

Od 23 maja do 22 czerwca 2022 trwają zapisy Młodzieży z klas 7 oraz Dorosłych, zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną przygotować się i przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

Zapisy odbywają się w następujący sposób:

  1. Należy pobrać z naszej strony internetowej Formularz zgłoszenia „Przygotowanie do Bierzmowania”, wydrukować, wypełnić czytelnie wszystkie wymagane dane, podpisać przez kandydata oraz osobę dorosłą (rodzica / prawnego opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich) i dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej.
  2. Wraz z wypełnionym zgłoszeniem należy dostarczyć aktualną metrykę chrztu, jeśli chrzest odbył się poza naszą parafią tj. św. Michała Archanioła w Rzeszowie oraz zgodę proboszcza miejsca faktycznego zamieszkania, jeśli kandydat nie jest naszym parafianinem.

Termin pierwszego spotkania weryfikacyjnego, na którym zostanie przedstawiony bardziej szczegółowy plan Przygotowania, będzie podany we wrześniu pod czas Ogłoszeń Duszpasterskich Mszy niedzielnych.

Przyjmij znamię Ducha Świętego – bierzmowanie 2022

W środę, 16 marca ks. bp Jan Wątroba – Ordynariusz rzeszowski udzieli młodzieży przygotowującej się przy naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. W homilii, nawiązując do wyrażonego przez kandydatów pragnienia przyjęcia sakramentu, ks. Biskup zwrócił uwagę na prośbę o Ducha Świętego, który ma ich umocnić do mężnego wyznawania wiary. „Stanąć przed Bogiem w pokorze, to znaczy ze świadomością swojej słabości. Słabości, którą jest w stanie umocnić tylko Bóg swoimi drami.” Otrzymany Dar Ducha

Czytaj więcej »

Katechezy dla kandydatów do bierzmowania

We wtorek ( 18 stycznia) i czwartek (21 stycznia) zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania formacyjne o godzinie 19.00. We wtorek zapraszamy grupy ks. Rafała i ks. Jakuba, natomiast w czwartek obydwie grupy ks. Czesława. Spotkania odbędą się w kościele i będą bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Czytaj więcej »