kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

26. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W dniu 18 czerwca 2022 r. członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z całej Polski przybyli do Jasnogórskiej Pani z racji 26 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej, której hasłem przewodnim było :” Z zawierzeniem błogosławionego Prymasa idziemy do Maryi”.

Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze Częstochowskiej powitaniem uczestników przez J.E. abp Wacława Depo – Metropolitę Częstochowskiego, J E ks. bpa Marka Mendyka – Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej oraz Panią Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej – Urszulę Furtak.

Następnie zebrani wyruszyli Aleją Najświętszej Marii Panny w stronę Jasnej Góry, gdzie na placu została odprawiona msza święta. Na koniec Pani Prezes wraz z J E księżmi biskupami zwierzyła Matce Bożej dzieło Akcji Katolickiej.

Naszą diecezję reprezentował Poczet Sztandarowy, przedstawiciele Zarządu DIAK na czele z Panem Prezesem oraz członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej, którym przewodził w tym roku Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej ks. Michał Bator.

Pielgrzymka była okazją do wspólnej modlitwy, spotkania, wymiany myśli, ale też ważnym krokiem do ponownego budowania relacji w naszym stowarzyszeniu po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią.

Małgorzata Błażej