kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Kolejny inicjowany w naszej ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ma na

celu ukazanie wartości trzeźwości i zagrożeń jakie płyną z niemiarkowanego spożywania alkoholu a także jest zaproszeniem do tego, by rozwijać trzeźwościową działalność wspólnot parafialnych. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy angażują się w apostolstwo trzeźwości w naszej parafii w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wspólnoty istniejącej od 1993 pod kierunkiem P. Adama Guza i opiekuna ks. Arkadiusza Króla. Niezastąpione jest Wasze świadectwo życia a także niesienie pomocy ludziom słabym i uzależnionym, przede wszystkim w modlitwie różańcowej (I środa każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną) i własnej abstynencji. Chciałbym jednak zaprosić do refleksji w szerszym kontekście.

Ks. dr hab. Grzegorz Polok, (prof. UE Katowice) na swoim blogu www:rozwinacskrzydla.pl w oparciu o swoje doświadczenia w pracy dydaktycznej i duszpasterskiej pisze, że ”około 40 procent dorosłych Polaków można zaliczyć do grupy dorosłych dzieci alkoholików (DDA), czyli osób które rozwijały się w rodzinie gdzie jeden albo oboje rodziców nadużywało, bądź byli uzależnieni od alkoholu. Do tego dochodzi kilkanaście procent dorosłych, którzy wzrastali w rodzinach z inną dysfunkcją, mających podobne trudności w dorosłym życiu, jak ci żyjący w rodzinach z problemem alkoholowym.” Stawia diagnozę i szuka odpowiedzi. „Jeśli towarzyszy Twojemu życiu często lęk, niepokój, masz niskie poczucie swojej wartości, stale szukasz potwierdzenia siebie w różnych formach aktywności zewnętrznej, masz kolejny nieudany związek, utraconą przyjaźń, zaczynasz wchodzić w jakieś uzależnienie? Może źródłem tego jest Twoja przeszłość, a zwłaszcza to co działo się w Twojej rodzinie. Może nie doświadczyłeś w swoim dzieciństwie i okresie dorastania bezwarunkowej miłości od rodziców, nie czułeś ich ciepła i wsparcia. Może przyczyną tego było nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu jednie lub obojga twoich rodziców. Może mama i tata byli w rozwodzie emocjonalnym lub prawnym, może pojawiła się zdrada małżeńska, czy trwała nieobecność jednego z rodziców.” Trudno się z tym nie zgodzić.

Zachęcam zainteresowanych do skorzystania z darmowej publikacji na w/w temat: www.rozwinacskrzydla.pl/e-book/ oraz zapoznanie się z grupami terapeutycznymi i wsparcia działającymi w bliskości naszej parafii.

Z szacunkiem i darem modlitwy

Ks. Michał Bator