kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Adoptuj misjonarza – Tydzień misyjny

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie tydzień aktywności misyjnej.

W tegorocznym słowie Papieża Franciszka na tegoroczny tydzień misyjny możemy przeczytać, że peryferie świata, to nie tylko odległe zakątki świata. Peryferie, gdzie zaczyna brakować już Boga to bardzo często środowiska nam bliskie: osiedle, dom, praca… Jeśli szukamy konkretu jak zaangażować się w „aktywność misyjną” warto spróbować prostych sposobów: być życzliwym dla innych, przyprowadzić dziecko do kościoła na modlitwę, wspólnie spędzić czas, rozmawiać i wtrącić kilka słów np. o niedzielnej Ewangelii.

Jesteśmy w nieco lepszej sytuacji niż mieszkańcy np.. Czech czy Ekwadoru., gdzie posługują w pracy misyjnej nasi rodacy: ks. Dariusz Miąsik i ks. Jacek Zyzak. Dlatego, warto w tygodniu misyjnym jedno Zdorwaś Maryjo odmówić za nich. To może być nasz wkład w misję ewangelizacyjną Kościoła.

Warto w tym tygodniu misyjnym zbudować most modlitewny między naszymi wspólnotami.