STATYSTYKI

Licznik odwiedzin
1645707
Visit Today : 32
Visit Yesterday : 141
This Month : 5873
This Year : 5873
Total Visit : 1645707
Hits Today : 149
Total Hits : 698468
Who's Online : 2

Adoptuj misjonarza – Tydzień misyjny

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie tydzień aktywności misyjnej.

W tegorocznym słowie Papieża Franciszka na tegoroczny tydzień misyjny możemy przeczytać, że peryferie świata, to nie tylko odległe zakątki świata. Peryferie, gdzie zaczyna brakować już Boga to bardzo często środowiska nam bliskie: osiedle, dom, praca… Jeśli szukamy konkretu jak zaangażować się w „aktywność misyjną” warto spróbować prostych sposobów: być życzliwym dla innych, przyprowadzić dziecko do kościoła na modlitwę, wspólnie spędzić czas, rozmawiać i wtrącić kilka słów np. o niedzielnej Ewangelii.

Jesteśmy w nieco lepszej sytuacji niż mieszkańcy np.. Czech czy Ekwadoru., gdzie posługują w pracy misyjnej nasi rodacy: ks. Dariusz Miąsik i ks. Jacek Zyzak. Dlatego, warto w tygodniu misyjnym jedno Zdorwaś Maryjo odmówić za nich. To może być nasz wkład w misję ewangelizacyjną Kościoła.

Warto w tym tygodniu misyjnym zbudować most modlitewny między naszymi wspólnotami.