kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30
18.00 (czas zimowy)
19.00 (po wielkanocny)

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00 (czas zimowy)
18.30 -19.00 (po wielkanocny)

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – Sobota

8.00 - 9.00
16.30 - 18.30

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Bóg przychodzi i w dzień powszedni

Chrześcijanin żyjąc codziennością wie, że prócz zwykłego odmierzania czasu (chronos) żyje w Bożym czasie (kairos), w którym On przechodzi przez nasze życie. Każdy początek, czy to roku, czy nowego etapu w naszym życiu, wzbudza w nas refleksję nad tym, co było – pobudzając do wdzięczności oraz stawia przed niewiadomą jutra. Ograniczenia związane z pandemią znacznie odmieniły nasz sposób świętowania i nieco przeorganizowały życie wspólnoty parafialnej w minionym roku. Nie oznacza to jednak, że życie parafialne czy posługa duszpasterska uległy zatrzymaniu.

Warto przypomnieć kilka ważniejszych wydarzeń z życia naszej wspólnoty parafialnej, aby nie przegapić tego zbawczego Kairosu Boga, który będzie przechodził przez nasze życie i w tym roku!

Życie duszpasterskie 2020 r. to katechizacja, liturgia Mszy św. sprawowanych w Niedzielę i dni powszednie, Adoracja Najświętszego Sakramentu, sprawowanie Sakramentu Pokuty, Nabożeństwa, praca w grupach duszpasterskich oraz wiele inicjatyw parafialnych. Na początku pandemii Celebracje liturgiczne a zwłaszcza Świąt Wielkanocnych przy prawie pustym kościele na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Odizolowanie kapłanów od ludu Bożego było dla każdego z nas bardzo bolesne. Wiemy, że podobne przeżycia miało wielu wiernych naszej parafii. Stąd rodziła się potrzeba poszukiwania nowych form kontaktu, zwłaszcza poprzez Internet.

W naszej parafii w minionym roku odnotowaliśmy 60 chrztów dzieci. Sakrament bierzmowania przyjęło 65 osób. Sakrament małżeństwa zawarło 21 par. W ubiegłym roku pożegnaliśmy 62 Parafian.

Ważnym wydarzeniem w minionym roku było dziękczynienie za 40-letnią posługę ks. Prałata Stanisława, który jako pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła wraz z ludźmi świeckimi zaangażowanymi w powstanie Kościoła i Parafii – utworzył wspólnotę parafialną św. Michała. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza nowym pasterzem naszej wspólnoty został ks. Michał Bator – uprzednio posługujący w Czechach, a ostatnio jako Kustosz w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

Działalność charytatywna naszej parafii to przede wszystkim praca Parafialnego Zespołu Caritas, obejmująca opiekę nad ubogimi rodzinami oraz doraźną pomoc dla potrzebujących osób. Wspomagamy także finansowo konkretną rodzinę w Syrii w Aleppo.

Życie duszpasterskie minionego roku to również praca w organizacjach, stowarzyszeniach i grupach istniejących przy naszej parafii. Pandemia niewątpliwie wywróciła cały program formacji i spotkań osób zaangażowanym w grupach i wspólnotach, czy uczestniczących w liturgiach w naszym Kościele Parafialnym. Pomimo tego, na ile to możliwe, kontynuowana była działalność formacyjna grup: KSM-u, OAZY czy Ministrantów i Lektorów, Domowego Kościoła, Rycerstwa św. Michała oraz Róż Różańcowych, KWC czy Rodziny RM. W formie online były prowadzone katechezy przygotowujące kandydatów do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

Obecność Sióstr Zakonnych, które wspierają naszą parafię swoją modlitwą, pracą katechetyczną, posługą w zakrystii i przy organach – stanowi istotny wkład w życie naszej parafii. Jesteśmy również wdzięczni  za pracę wszystkich pracowników parafii i wolontariuszy.

 

Dziękujemy za hojność i odpowiedzialność wielu Parafian, którzy osobiście bądź przez przelewy      bankowe wsparli naszą parafię materialnie. Dzięki temu mogliśmy przetrwać bez redukcji zatrudnienia i bez długów za wydatki na media.

Sekretem zachowania w sobie młodości, pomimo upływu lat, jest bliska relacja z Chrystusem, który ciągle przychodzi na nowo, w sposób zupełnie nieoczekiwany i świeży. Dlatego, bycie młodym nie jest wyłącznie okresem życia, ale stanem serca. Moje serce będzie młode, jeśli będę brał siłę ze Słowa Bożego, z Eucharystii, z odkrywania obecności Boga „ w dni powszednie”.

Bogu zawierzamy Nowy 2021 rok – wszystkich parafian, aby był rokiem pomyślnym, obfitującym w Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz naszego patrona świętego Michała Archanioła. Wykorzystajmy dobrze kolejny czas dany nam przez Boga; czas, który się już nigdy nie powtórzy. Bóg jest z nami!