kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Być jak Jezus – robić rzeczy niemożliwe. Sierpniowy wieczór anielski

Modlitwie do św. Michała Archanioła podczas Wieczoru Anielskiego w pierwszy wtorek miesiąca sierpnia przewodniczył ks. dr hab. Adam Kubiś – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie oraz wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W homilii Kaznodzieja w nawiązaniu do Liturgii Słowa, zwrócił uwagę na zadanie jakie stoi przed uczniami Jezusa: upodobnić się całkowicie do Chrystusa. Wskazał również dwa środki, które mogą pomóc w osiągnieciu tego celu: modlitwa i wiara. „Każdy z nas, może stać się tak bardzo podobny do Chrystusa, być tak z Nim zjednoczonym, że może dokonywać tych samych dzieł co On. Jeśli jesteśmy zjednoczeni z Jezusem, to przez nas może następować uzdrowienie, przekazanie Ducha Świętego, możemy wnosić pokój, radość, miłość…” – mówił ks. Kubiś. Nawiązując do czytania z księgi proroka Jeremiasza zauważył, że wizja zrujnowanej Jerozolimy jest obrazem skutków jakie powoduje w nas grzech. „Nie ma małych grzechów. Każdy powoduje ruinę. Od małego grzechu zaczynają się kolejne grzechy, które prowadzą do mojej ruiny.” – mówił Kaznodzieja. Zachęcając do wytrwałej i ufnej modlitwy, przed Najświętszym Sakramentem, zaznaczył, że „Bóg może nas uczynić na nowo szczęśliwymi, spełnionymi i kochanymi. Bóg może nas wyrwać z nieszczęścia naszego grzechu”. Jako drogę na życiowe odrodzenia wskazał trwanie w Bożej obecności na adoracji, która jest źródłem nawrócenia i uzdrowienia. Bóg działa na adoracji niezależnie od naszej dyspozycji i samopoczucia. Ważne jest samo trwanie przy Nim w pełnej miłości relacji. „Bóg chce nas stworzyć na nowo. On jest w stanie podnieść nas z ruin, które nie są naszym przeznaczeniem. Naszym celem jest być jak Chrystus: być wolnym, pełnym miłości, radości, wolności. To możemy przeżyć podczas każdego spotkania z Jezusem” – zachęcał.

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z figurą św. Michała Archanioła wraz z Rycerstwem św. Michała. Orędownictwu Patrona Parafii powierzono intencje odczytane w trakcie nabożeństwa majowego. Zapraszamy na kolejny wieczór anielski we wrześniu.