kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Daj się poprowadzić słowu – czerwcowy wieczór anielski

Czerwcowy Wieczór Anielski pod przewodnictwem ks. Łukasza Brągla, naszego byłego wikariusza, który posługiwał między innymi we Francji, a obecnie w Tarnowcu.

W homilii Kaznodzieja nawiązując do Liturgii Słowa, zwrócił uwagę na konieczność słuchania i wypełniania Słowa Boga, które jest istotą życia chrześcijanina. „Zgubiliśmy Słowo Boże, co może być powodem, że nasze życie chrześcijańskie jest bez smaku, na nic nie przydatne i być może dlatego deptane przez ludzi.” – mówił kaznodzieja. Odwołując się do pierwszego czytania z księgi Królewskiej, zauważył, że Eliasz jest przykładem bycia solą i światłem dla świata. „Życie Słowem nadaje smak środowisku którym jesteśmy. Tylko Słowo nas kształtuje.” – mówił ks. Brągiel. „Słuchając Słowa Boga, nadamy smak naszemu życiu i wyznaczymy kierunek, stając się dla innych lampą.” Jako przykład nieposłuszeństwa, kaznodzieja przywołał postawę Lucyfera, który utracił swoją istotę, swój smak poprzez nieposłuszeństwo wobec Boga. „Lucyfer, miał być „niosącym światło”, a stał się ciemnością ponieważ był nieposłuszny Słowu Boga. To przestroga także dla nas. Słuchać Słowa, tylko w ten sposób możemy przywrócić siłę chrześcijaństwa” – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z figurą św. Michała Archanioła wraz z Rycerstwem św. Michała. Orędownictwu Patrona Parafii powierzono intencje przekazane przez wiernych zgromadzonych na nabożeństwie. Zapraszamy na kolejny wieczór anielski w lipcu.