kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Diecezjalna Droga Synodalna

Wstęp

Synod stawia następujące zasadnicze pytanie: Kościół synodalny, głosząc Ewangelię, „podąża razem”. Jak owo „podążanie razem” realizuje się dzisiaj w waszym Kościele lokalnym? Do podjęcia jakich kroków zaprasza nas Duch Święty, abyśmy wzrastali w naszym „podążaniu razem”?
 
Kim jesteśmy?
Wszyscy: świeccy i duchowni, przez chrzest i bierzmowanie, tworzymy Kościół jako wspólnotę wierzących. Karmimy się Ciałem Żyjącego Pana. Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Wszyscy też jesteśmy godni odkrycia w sobie dziecięctwa bożego, które czyni nas dziedzicami błogosławionych dóbr przyszłych. Kochając Kościół, czego dowodem jest nasze zaangażowanie w Ruchach, Stowarzyszeniach i Fundacjach Katolickich, nosimy w sercu pytania i nadzieje, troski i niepokoje związane z losem Kościoła. Wszyscy też doskonale zdajemy sobie sprawę, że głową Kościoła jest Chrystus i tylko z Nim możemy zmienić coś w Kościele, nie Kościół! Ów proces rozpoczynamy od siebie. Odważnie decydujemy się na zmianę czegoś w sobie dla dobra Kościoła, który wszyscy tworzymy. Decydujemy się, wszak chcemy zwiększać sumę dobra w sobie samych, chcemy zwiększać przestrzeń wspólnego dobra w Kościele. Rozpoczynamy zatem proces synodalnej przemiany serc ! Wszyscy: świeccy i kapłani. Jeśli to zrozumiemy, wraz z Duchem Świętym pójdziemy w dobrym kierunku. Wejdziemy na drogę Kościoła synodalnego, wejdziemy w boży obłok przemienienia.
Zanim przekażesz nam swój głos, zapoznaj się i instrukcją i pytaniami synodalnymi. Nie musisz odpowiadać na wszystkie. Wybierz te, które najbardziej dotyczą Twojej sytuacji czy środowiska, w którym żyjesz. Słuchając siebie nawzajem, rozeznajemy znaki czasu. Prosimy, by refleksje nad pytaniami synodalnymi poprzedzić modlitwą. Odpowiedzi prześlij na e-maila: synod.duszpasterstwo.rzeszow@gmail.com
W załączniku można wysłać nagranie wideo lub nagranie audio.
Instrukcja
– pytania synodalne przygotowane są w oparciu o vademecum synodalne – to punkt wyjścia, pracujemy na ich podstawie
– zachęcamy do szczerego i otwartego dzielenia się swoimi doświadczeniami – każda odpowiedź jest ważna, opinia potrzebna: „jaki jest nasz Kościół, który wszyscy tworzymy”
– można odpowiedzieć na wszystkie lub wybrane pytania (przykład: Pytanie 1a…, Pytanie 1b…, Pytanie 6a…, Pytanie 6b… itd.)
– odpowiedzi na pytania synodalne są anonimowe, niech będą proste, krótkie – od pauzy, konkretne, szczere, może jakieś cytaty
– odpowiedzi będą podstawą przygotowania syntezy – spójnej formy całości