kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Złapać zasięg

     Ostatni weekend  listopada Oaza oraz Ministranci wraz z ks. Jakubem  oraz diakonem Dominikiem spędziła na „Warsztatach  jedności”. Puszcza Sandomierska – brak zasięgu, pomógł złapać kontakt z Tymi, którzy są ważni: z Bogiem i drugim człowiekiem. Był czas na integrację, zabawę oraz  modlitwę, aby wspólnie wejść w Adwent – czekanie na spotkanie z Bogiem. Uczestnicy spędzili razem 3 dni w Porębach Dymarskich – bez zasięgu, zgiełku miasta i zmartwień.

Wyjazd rozpoczęliśmy wspólną kolacją w piątek. Późniejszy czas spędziliśmy na integracji, czyli grze w planszówki, śpiewaniu i rozmowach. Nie zabrakło również momentu dla Boga – wieczorna adoracja była elementem wyczekiwanym przez wiele osób.

Następny dzień, sobota, był dla nas niesamowitym doświadczeniem. Pobudka przed 8 rano, modlitwa, śniadanie. Niedługo potem animatorzy poprowadzili spotkania na temat relacji, zarówno z naszymi przyziemnymi przyjaciółmi, jak i Jezusem. Pracując w grupach mogliśmy się skupić na własnych emocjach, odczuciach i refleksjach. Po spotkaniach zabraliśmy się za przygotowania do Mszy Świętej – nic tak nie jednoczy jak wspólny śpiew! Po mszy zjedliśmy obiad i mieliśmy chwilę czasu dla siebie. Co było dalej? Całą grupą wyszliśmy na spacer. Pogoda nam sprzyjała, więc był to świetny moment na poznanie historii okolicy. Okazało się, że otaczają nas piękne lasy i jesienna aura. Po około dwóch godzinach wróciliśmy do naszych pokoi, gdzie zaczęliśmy przygotowywać się do seansu filmowego. Świąteczny film z pewnością dodał nam przyjemnego klimatu! Na koniec do późnego wieczoru śpiewaliśmy, graliśmy i bawiliśmy się.

Przyszedł czas na ostatni dzień naszych rekolekcji. Po śniadaniu był czas na pracę w grupach – naszym zadaniem było wcielenie się w rolę osoby z wylosowaną cechą charakteru. Po spotkaniu wyszliśmy do kościoła na Mszę. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez parafian – zapewniliśmy na Eucharystii piękną oprawę muzyczną. Na sam koniec naszego wyjazdu zjedliśmy wspólnie ostatni posiłek i zabraliśmy się za pakowanie i sprzątanie. Po południu wszyscy uczestnicy wyjechali.

 Jedno jest pewne – wspomnienia z tych rekolekcji pozostaną na długo, a zawiązane relacje dadzą motywację do działania i pogłębiania swojej wiary! Jeśli CHCESZ – to zapraszamy w każdy PIĄTEK do Domu parafialnego na 18:30 – tam na pewno złapiesz zasięg!