kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Emmanuel – Bóg z nami. Boże Narodzenie 2021

Ta noc, ma niezwykłą moc, ta noc jest wyjątkową i nie ma sobie równych. Ta noc! Tak, właśnie TA noc, przekazuje nam niezwykłą informacje: Dziś narodził się WAM ZBAWICIEL. DZIŚ! POŚRÓD tej NOCY.

„O, zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi.” Bóg zrobił naprawdę dużo, aby być blisko człowieka. Jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami! Połączył się z człowiekiem, z jego historią, w całej jej kruchości i beznadziejności. Bóg połączył się ze mną: z moim grzechem, z moim odrzuceniem, z moimi porażkami, z moją biedą! Bóg wszedł w ciemność. Wszedł w NOC. Cichą i świętą noc. Tak, nasze życie może być jak noc: ciche i ciemne! Ale jest dla nas DZIŚ radosna nowina, którą słyszymy od anioła: Dziś narodził się Wam Zbawiciel! To jest światło pośród tej nocy! Nie bójcie się: Dziecię nam się narodziło! Nad nami – mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło! Zobacz dziś światło!

Więcej zdjęć w Galerii