kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Jerycho różańcowe

W dniach od 18 do 25 marca w Diecezji Rzeszowskiej trwać modlitwa w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie. Przyjmie ona formę 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy różańcowej zwanej „Jerychem różańcowym”. W naszej parafii modlitwa różańcowa oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się 22 marca i zakończy się dnia następnego Mszą św. o godzinie 18:00. O każdej pełnej godzinie odmawiana będzie część Różańca, Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy.

Nazwa „Jerycho różańcowe” to modlitwa, która trwa przez siedem dni i siedem nocy, podejmowana w różnych sytuacjach życiowych. Nawiązuje do starotestamentalnego oblężenia i zdobycia Jerycha. Wówczas Jozue wraz ze swoim ludem, przez siedem dni okrążali codziennie twierdzę Jerycho. Przez sześć dni w milczeniu, w siódmym zaś podnieśli okrzyk i zagrali na trąbach. Wówczas mury obronne Jerycha runęły.
Są sprawy, które wydają się nie do przejścia, nie do zdobycia. Historia wielu osób oraz wspólnot podejmujących trud Jerycha modlitewnego pokazuje, że Pan Bóg pragnie wykorzystać tą otwartość na Niego i ufność w ten sposób Jemu okazaną. Korzysta z tego czasu otwarcia na Jego obecność i błogosławi obficie. W tym czasie mury twierdzy niezdobytej, okazują się budowlą z kart.

Ze względów organizacyjnych całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, zapewnienia obecności przynajmniej kilku osób o każdej porze dnia i nocy, prosimy osoby, które mogą wcześniej zdeklarować się do uczestnictwa w Jerychu różańcowym o zapisanie się na konkretną godzinę. Zapisu można dokonać osobiście w zakrystii, poprzez mail parafii oraz u P. Józefa Leśniaka.

Zachęcamy do włączenia się w czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W naszej parafii modlitwa różańcowa oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się 22 marca i zakończy się dnia następnego Mszą św. o godzinie 18:00. O każdej pełnej godzinie odmawiana będzie część Różańca, Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy.