kosciol sw michala archaniola rzeszow

MSZE ŚW.

NIEDZIELA

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00, 18.30

DNI POWSZEDNIE

6.30, 18.00

SPOWIEDŹ

W DNI POWSZEDNIE

6.00 – 6.30
17.30 -18.00

W NIEDZIELĘ

Pół godziny przed każdą liturgią

NABOŻEŃSTWA

Pół godziny przed wieczorną Mszą św.

WTOREK

Koronka Uwielbienia Boga – ku czci św. Michała Archanioła

ŚRODA

Różaniec

CZWARTEK

Nieszpory

PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIECZÓR ANIELSKI

Pierwszy wtorek miesiąca

KANCELARIA PARAFIALNA

Wtorek – pIĄTEK

16.30 - 17.30

W innych terminach

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria nieczynna: w uroczystość św. Piotra i Pawła (29 czerwca), w poniedziałki, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

Kancelaria parafialna w trakcie przerwy wakacyjnej

W trakcie wakacji (tj. w lipcu i sierpniu) kancelaria parafialna czynna od wtorku do środy od godziny 16.30 do 18.00. W nagłych przypadkach o każdej porze pod numerem telefonu.

A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. (Mk 6, 31). Wakacje – czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. To chwile wolne od pracy, od codziennego zabiegania. Wakacje są pięknym czasem, są darem Ojca niebieskiego.

A On przemawia do naszych oczu poprzez piękno stworzonego świata. I czeka. W przydrożnej kapliczce, małym wiejskim kościółku na rozstaju dróg, w górskich szczytach, w wodach jeziora, w napotkanym człowieku. Wszędzie tam gdzie człowiek przemierza wakacyjne szlaki czeka Bóg. On po prostu jest. Zawsze obok, zawsze blisko, stale obecny. Nie pozwólmy, by w wakacje był samotny.

Każdego dnia wygospodarujmy kilkanaście minut na duchowe spotkanie z Nim. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie porannej i wieczornej. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

Wakacje są pięknym czasem, bo są darem Boga. Wykorzystajmy dobrze ten dar – dar wakacyjnego wypoczynku, abyśmy wrócili z wakacji nie tylko wypoczęci, ale i ubogaceni duchowo, a przez to bardziej szczęśliwi.